Škola aj práca môžu byť zábavou, keď si dobre vyberieš a robíš to naplno!

Škola aj práca môžu byť zábavou, keď si dobre vyberieš a robíš to naplno!

Veronika (1988) sa rozhodla študovať na univerzite St. Andrews v Škótsku a vytvoriť výstavu, ktorá by reflektovala silu umenia ako most medzi akadémiou a umeleckým svetom. Momentálne pokračuje v tejto misii na University of the Arts v Londýne, kde sa venuje svojmu PhD výskumu. Verí, že umelci budú mať v budúcnosti jedinečné poslanie a kreativita sa stane hodnotou, ktorá bude radikálne meniť svet.

Veronika chodila na gymnázium Ľudovita Štúra v Trenčíne. Žiadny konkrétny predmet ju až tak nenadchol. Možno okrem angličtiny, ktorá bola super najmä vďaka skvelej učiteľke. Veronika sa zabávala teda najmä mimo školy. Chodila sa učiť kresliť a milovala to. Okrem kreslenia jej voľný čas vypĺňali lyžovačky, rôzne šialené výlety po Slovensku, alebo dobrovoľnícke projekty v Taliansku, či Hondurase.

Na vysokú ju priviedla zvedavosť a nadšenie pre umenie

Veronika študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Škola ju bavila najmä kvôli ateliéru a prístupu Ilony Németh, umelkyne, ktorá ju veľa naučila. Mala tiež možnosť ostať žiť v zahraničí, ale láska k Slovensku ju pritiahla späť!

Bola som dospelá, mohla som sa rozhodnúť sama, a moja láska k umeniu už prepukla naplno.

Aktuálne zameranie

Veronika si dnes robí svoje PhD na University of Arts v Londýne. Jej výskum sa sústredí na otázku ako by mohol vyzerať sakrálny priestor v koncepte “smart” mesta. Tiež sa venuje inovatívnym ideám, ktoré cez umenie a design zlepšujú to, ako ľudia žijú, komunikujú a spoločensky sa angažujú.

Veronika objavila čo napĺňa jej srdce, splnila si svoj sen a dnes pracuje na tom, čo ju baví.

Prečítať celý rozhovor

Prečítať celý rozhovor Späť na príbehy