Keď si nájdeš dobrú školu na Slovensku, udržíš si aj starých kamarátov

Keď si nájdeš dobrú školu na Slovensku, udržíš si aj starých kamarátov

Tomáš je 23-ročný šachista z Bratislavy. Vyštudoval matematiku na “matfyze” v Bratislave a teraz si robí doktorát v informatike na Vienna University of Technology. Tom šachistom a medzinárodným majstrom v riešení šachových úloh.

Od počítaču k šachu

Tomáš chodil na gymnázium v Bratislave. Vynikal v prírodných vedách ako fyzika, chémia a matematika. Tieto predmety, spolu s informatikou, ho samozrejme bavili najviac. Popri škole hrával šach a hral ho veľmi dobre. Trochu sa tiež venoval matematickým olympiádam a seminárom.

Pohodlie, ale kvalita

Tomáš vedel, že chce študovať “matfyz”. Rozhodoval sa medzi Bratislavou a Prahou. Možno aj trochu z pohodlnosti si vybral Bratislavu, keďže sa mu nehcelo začínať nový život inde. Uvedomoval si kvalitu školy v Prahe, ale hovorí, že aj tá Bratislavská ponúka podobnú kvalitu. Najradšej bol, že mohol zostať v kontakte so svojimi kamarátmi zo strednej, lebo boli dôležitou súčasťou jeho života.

Aj keď je množstvo vecí, ktoré by sa na matfyze dali zlepšiť, robí sa tu aj veľa dobrých a kvalitných vecí, dá sa zapojiť do mnohých aktivít a celkovo prežiť kvalitný študentský život.

Aktuálne pôsobenie

Dnes robí Tomáš doktorát na vo Viedni. Štúdiu sa chce venovať naplno, takže popri škole má hlavne oddychové aktivity. Samozrejme medzinárodný majster v šachu sa v ňom nezaprie, takže stále trénuje a rieši rôzne šachové úlohy.

Ak sa nechceš rozlúčiť so svojimi kamarátmi, nájdi si dobrú školu na Slovensku alebo ako Tomáš, skús aj nedaľekú Viedeň. Zaujímavé veci môžeš robiť kdekoľvek, záleží len na tebe.

Prečítať celý rozhovor Späť na príbehy