Nezobrali ju na vysnené školy, ale nevzdala sa a podarilo sa jej to

Nezobrali ju na vysnené školy, ale nevzdala sa a podarilo sa jej to

Sarah (1994) nevyšli školy na Slovensku, takže nakoniec si robí bakalára na London Metropolitan University. Pred tým strávila dva semestre na Stavebnej Fakulte STU v Bratislave. Popri škole sa aktívne venuje hlavne tancu a reprezentuje Street Dance Academy po celom svete. Od tohto leta sa taktiež angažuje v oblasti startupov.

Tanec bol jej život

Sarah chodila na gymnázium Ladislava Sáru v Bratislave. Mala rada matematiku a dejepis a neznášala slovenčinu. Popri škole tancovala a to stále. Organizovala tanečné semináre aj podujatia, učila ho a chodila na súťaže po celom svete.

Od počítačových hier k architektúre

Sarah zbožňovala počítačové hry, v ktorých mohla tvoriť a stavať mestá, parky a iné rôzne veci. Sarah si myslí, že práve toto ju priviedlo k architektúre. Tá je založená na rovnakých princípoch, kde má človek voľnosť vymyslieť, čo len chce. Sarah sa najprv hlásila na školy v Prahe a Bratislave, ale tam to nevyšlo. Neskôr si podala prihlášky na školy do Anglicka, kde mali iné kritéria. Sarah veľmi zamakala a dostala sa do Londýna. Dnes hovorí, že hlásiť sa do Anglicka bolo asi jej najlepšie rozhodnutie.

Jedna veľmi dôležitá vec – na to, aby ste boli dobrý architekt, nemusíte vedieť kresliť najlepšie na svete. Je milión rôznych spôsobov, ako prezentovať svoje myšlienky.

Aktuálne zameranie

Okrem štúdia Sarah pracuje pre startitup.sk a refresher.sk. Tiež robila mentorku v školskom programe PASS. V rámci programu opravuje študentom eseje a poskytuje im oporu počas náročných štúdií.

Sarah si vybrala zložitú cestu, lebo sa nechcela vzdať svojho sna študovať architektúru. Nakoniec sa jej to podarilo. Je príbeh motivuje k tomu, aby sme sa nevzdávali, keď nás niečo baví!

Ak by ste mali hocijaké otázky ohľadom štúdia architektúry alebo portfólia, tak ju kľudne kontaktujte na saraah.weiss@gmail.com.

Rada vám poviem všetko, čo viem :).

Prečítať celý rozhovor Späť na príbehy