Novinárkou sa snažila byť už na strednej

Novinárkou sa snažila byť už na strednej

Ria (1992) je študentka žurnalistiky na Univerzite Komenského v Bratislave. Pochádza z malej dediny Dežerice. Popri strednej a vysokej škole najprv dopisovala do regionálnych novín, školského servisu TASR, neskôr pracovala ako editorka pre Teraz.sk a dnes je reportérkou Denníka N.

Novinárka od strednej

Ria chodila na gymnázium v Bánovciach nad Bebravou. Ako správnu budúcu novinárku ju bavila najmä literatúra. Jej záujem uchmatla aj matematika, lebo rada riešila príklady, ktoré jej spolužiaci nevedeli vyriešiť. Popri škole písala poviedky a zapájala sa do literárnych súťaží. Novinárskymi článkami a stĺpčekmi prispievala, kde sa dalo – do regionálnych novín aj školského časopisu. Chvíľu skušala aj rétoriku, pri nej sa ale cítila ako politička a nie ako novinárka, tak ostala pri klávesnici.

Písať pre komunitu, s ktorou som sa každý deň stretávala, ma naučilo, že čo už je raz na papieri, to sa nedá vrátiť späť.

Rada videla výsledok svojej práce

Ria sa rozhodla hlásiť na vysoké školy do Bratislavy. Hlavným dôvodom bolo, že všetky veľké redakcie sídlia v Bratislave, čo považovala za výhodu a šancu sa uchytiť pred koncom vysokej školy. V Bratislave Ria stretla viacero zapálených a skvelých novinárov. A na škole jej prekážalo hlavne to, že sa málo rozprávali o aktuálnych témach v oblasti žurnalistiky.

Aktuálne zameranie

Ria študuje, pracuje a organizuje novinársku konferenciu. Porpi všetkých aktivitách sa snaží si najsť čas na rodinu, kamarátov a frajera.

Baví ťa písať? Máš rád literatúru, alebo píšeš do školského časopisu? Inšpiruj sa Riou a jej cestou. Aj z teba môže byť novinár, ktorý bude odhaľovať slovenské kauzy.

Prečítať celý rozhovor Späť na príbehy