Matfyz je skvelá škola pre ľudí, ktorých baví logicky premýšľať

Matfyz je skvelá škola pre ľudí, ktorých baví logicky premýšľať

Z Dubnice na Oxford
Peter je PhD študentom robotiky na Oxfordskej Univerzite, kde pracuje na vývoji autonómnych automobilov a aplikáciách umelej inteligencie v robotike. Predtým absolvoval bakalárske štúdium informatiky na Univerzite Karlovej v Prahe a stáže v Google, Facebooku a Microsoft Research.

Programovanie&dejepis rulezz
Peter študoval na strednej priemyselnej škole v Dubnici. Bol zažratý do matematiky, fyziky, elektroniky a programovania. Myseľ si trénoval tzv. programátorskými krížovkami a pravidelne sa zúčastňoval súťaží a olympiád. Na súťažiach exceloval a prepracoval sa aj na medzinárodné kolo olympiády v informatike. Zručnosti, ktoré takto nadobúdal neskôr pretavil do stáži vo veľkých firmách ako je Facebook. Okrem ničenia konkurencie na rôznych súťažiach mal Peter rád aj literatúru a dejepis.

Cez rok Oxford, v lete Silicon Valley
Ísť študovať informatiku bola pre Petra jasná voľba. Aj vďaka dosiahnutým úspechom ale aj vidiny dobrej budúcnosti, keďže informatika je stále žiadanejší odbor. Bakalára sa rozhodol študovať na univerzite v Prahe. Tam Peter zistil že ho fascinuje otázka umelej inteligencie a tak sa rozhodol pre robotiku. Vďaka svojej šikovnosti sa Peter dostal na Oxford a tam pôsobí dodnes. V svojom odbore sa aktuálne sústredí na autonómne autá a aplikácie umelej inteligencie a v lete chodí na stáže do veľkých firiem v USA. Ak nie je práve po uši v príkladoch a vzorcoch, tak pravidelne reprezentuje školu na súťažiach v spoločenskom tanci. Taktiež rád cestuje a sem-tam vedie semináre na Slovensku v Akadémii Discover.

Ak chceš byť tiež expertom na robotiku, tak sa vyber Petrovou cestou a možno ty zostrojíš robota, ktorý svojou genialitou ovládne svet.

Prečítať celý rozhovor Späť na príbehy