Vybral si ekonómiu, lebo to spája analytické myslenie s konaním ľudí

Vybral si ekonómiu, lebo to spája analytické myslenie s konaním ľudí

Palo (1976) vyštudoval Obchodnú fakultu Ekonomickej univerzity a neskôr MBA na Wharton College vo Filadelfii. Na Slovensku pracoval ako finančný audítor a po štúdiu MBA pracoval v Londýne pre Goldman Sachs. Po návrate z Londýna pracuje u nás, v neziskovej organizácii LEAF. 🙂 Je medzinárodný majster v šachu!

Vášeň pre šach

Palo chodil na gymnázium v Snine. Medzi jeho obľúbené predmety patrila slovenčina, matematika, programovanie, ale aj telesná. Najviac času však venoval šachu. Dokázal nad ním stráviť aj desiatky hodín týždenne. Jeho vášeň ho neskôr vyniesla až na level medzinárodného majstra.

V dnešnom svete je množstvo vynikajúcich zdrojov na internete: často používam napr. Khan Academy alebo TED.

Úver, neúver, štúdium sa oplatilo

Keď si vyberal vysokú, rozhodoval sa medzi ekonómiou a programovaním. Náš šachový majster sa nakoniec rozhodol pre ekonómiu na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Ísť na univerzitu do zahraničia vôbec nezvažoval. Vášeň pre šach nestratil a popri škole chodil na šachové turnaje po celej Európe.

Po skončení štúdia pracoval ako audítor a neskôr išiel na MBA program do Filadelfie v USA. Štúdium si vychvaľuje, bolo podla neho oveľa intenzívnejšie a užitočnejšie. Jediná nevýhoda bol úver ktorý si musel na štúdium zobrať, takže jeho hlavným cieľom po škole bolo tento úver splatiť, čím skôr. Vedel, že si musí nájsť veľmi dobrú prácu a to našiel práve vo vychýrenej banke Goldman Sachs.

Z banky do neziskovky

Po rokoch vo financiách sa Palo vrátil na Slovensko. Aktuálne pomáha pri správe investičného fondu a pracuje s nami v organizácií LEAF, ktorá pomáha mladým ľuďom naplniť svoj potenciál, aby raz mohli zmeniť Slovensko k lepšiemu. Palo doporučuje každému, aby cvičil na chrbticu, lebo on sám to zanedbával. Pri čítaní v posteli si tak pokrivil chrbát, že si na to dnes spomenie každé ráno pri vstávaní.

Ak chceš byť trader alebo investičný bankár, inšpiruj sa Palovou cestou a vydaj sa na ňu. Palo rád pozerá Khan academy a TED videá – výber tých najzaujímavejších nájdeš aj tu na TalentHub.

 

Prečítať celý rozhovor Späť na príbehy