To, čo chcel študovať na vysokej, zistil až po maturite

To, čo chcel študovať na vysokej, zistil až po maturite

Pavel (1978) vyštudoval históriu v Trnave. Po jej ukončení sa intenzívnejšie začal venovať písaniu. V roku 2008 sa stal reportérom týždenníka TREND. Neskôr vydal dve knihy a založil internetový magazín. Pôsobil aj v Kancelárii prezidenta SR  a teraz vedie nadáciu Zastavme korupciu.

Geodét Pavel

Palo chodil na strednú priemyselnú školu v Lučenci. Tam študoval geodéziu, čo je odbor, ako sám hovorí, po ktorom sa môžete tváriť že meriate zem. Popri škole nemal moc aktivít. Veľa cestoval, kedže školu mal od domu ďaleko a tak dochádzal až hodinu tam a späť. Mal jednoduché stredoškolské aktivity. Pomáhal rodičom v záhrade, hral s kamošmi futbal a viedol dlhé filozofické debaty s kýmkoľvek, kto mu prišiel pod ruku.

História na vysokej

Po maturite sa Palo rozhodol ísť študovať históriu, k čomu ho motivovali najmä Zamarovského knihy. Dostal sa na Trnavskú Univerzitu, ktorá mala svoje pozitíva aj negatíva. Bolo tam viacero skvelých profesorov, ale aj zlé vedené prednášky. Taký mix jedného s druhým.

Moja alma mater bola a stále je tak trochu katolícka… Pozitívne to bolo v tom, že človeka to nútilo kriticky premýšľať. Negatív bolo tiež viacero, hlavne prednášky, na ktorých sa prednášajúci posadil za stôl (a ostal tam až do konca prednášky) a spustil: „Diktujem, píšte si…“. No des.

Aktuálne zameranie

Palo dnes pôsobí v nadácii Zastavme korupciu, kde má práce nad hlavu. Tiež sa venuje písaniu a rád si zabehá.

Stať sa novinárom alebo dotiahnuť to do kancelárie prezidenta SR môžeš aj ty. Aj štúdium histórie ti v tom môže pomôcť, tak ako sa to podarilo Palovi. 

Prečítať celý rozhovor Späť na príbehy