Matiky sa bál pre jej abstraktnosť, nechcel sa jej však úplne vzdať

Matiky sa bál pre jej abstraktnosť, nechcel sa jej však úplne vzdať

Maťo dokončil bakalárske štúdium informatiky na Cambridgei v UK a magistra si robí na ETH v Zürichu vo Švajčiarsku. Zaujíma ho hlavne počítačová grafika a umelá inteligencia. Stážoval napríklad v Google, Skype, a Facebooku.

Aktívny oddychujúci športovec

Maťo chodil na gymnázium Grosslingová v Bratislave a na posledné dva roky strednej prestúpil na IB program na GJH. Maťove záujmy ovplyvnili dobrí učitelia. Učiteľ chémie ho nadchol až tak, že si bol istý chémiou do budúcna. Neskôr ale matika a informatika vyhrali nad labákom. Maťo bol veľmi aktívny stredoškolák, ktorý neoddychoval pred telkou, ale akčne. Hrával ping-pong, plával, tancoval, chodil liezť a hrával basketbal. Tiež robil matematické súťaže a chodil na tábory. Aj keď s tými súťažami to rozhodne nepreháňal.

Po strednej sa jednoducho nekončí

Po strednej sa štúdium rozhodne nekončí, aspoň taká panovala nálada na strednej kam Maťo chodil. Rozhodol sa študovať informatiku, ktorá v sebe skĺbila matematiku a použitie v reálnom svete. Najpv sa Maťo nezamýšlal nad štúdiom v zahraničí, ale skúsil štastie a prihlásil sa na pár dobrých škôl v zahraničí. A vyplatilo sa! Dostal sa na Cambridge. Ani drahé školné nebolo až takou prekážkou, Maťo si to vedel zodpovedne zmanažovať.

Nad nejakým divokým západom som ani len neuvažoval.

Z Cambridgeu do Švajčiarska

Ešte počas štúdií na Cambridgei chodil Maťo na stáže do svetových firiem. A vystúpil aj na  vrch Kazbek (5047 m.n.m.) na Kaukaze v Gruzínsku. Po úspešných štúdiach v Anglicku odišiel na ďalšie štúdia do Šviajčiarska, kde sa venuje počítačovej grafike.

Na Cambrige sa možež dostať aj ty, stačí to chcieť a skúsiť. Maťo to skúsil a vyšlo to, prečo nie ty?!

Prečítať celý rozhovor Späť na príbehy