Matematika naučí človeka hlavne rozmýšľať a otvára mu široké spektrum možností

Matematika naučí človeka hlavne rozmýšľať a otvára mu široké spektrum možností

Lukáš (1990) vyštudoval Matematiku na Oxford University. Po ukončení štúdia sa podieľal na založení Prizeo, lotérie ktorá pomáha svetovým celebritám zbierať peniaze na dobročinné účely. V súčasnosti pracuje ako konzultant v pražskej kancelárii The Boston Consulting Group.

Na strednej spoznával svet

Lukáš chodil na gymnázium v Považskej Bystrici odkiaľ prestúpil do Bratislavy na gymnázium Jura Hronca. Bavilo ho veľa predmetov ako matematika, fyzika, biológia, angličtina ale aj manažment. Aj keď najviac zápalu mal pre matematiku a fyziku. Popri škole chodil na turnaje a súťaže z matematiky a fyziky, cez ktoré sa dostával do zahraničia na medzinárodné kolá a teda objavoval svet.

Oxford, Cambridge alebo MIT?

Lukáš sa rozhodol na vysokej študovať matematiku, kvôli jej širokej aplikovateľnosti. Latku si nastavil vysoko a hlásil sa na tie najlepšie školy na svete. Oxford vyšiel nakoniec víťazne z Lukášovho výberu, aj vďaka dobrému pomeru cena-kvalita. Na Oxforde vyštudoval matematiku a informatiku a najviac si cenil individuálny prístup profesorov a prostredie ktoré mu dávalo výzvy.

Chcel som študovať niečo, čo ma baví, v čom som dobrý a čo má širšiu aplikovateľnosť, nakoľko som sa bál urobiť príliš dlhodobé rozhodnutie a zaviazať sa na celý život k určitej profesii. Matematika naučí človeka hlavne rozmýšľať a otvára mu široké spektrum možností – od vedy a výskumu cez financie, informatiku až po svet podnikania.

Aktuálne zameranie

Lukáš dnes pracuje ako konzultant v Prahe a pôsobí aj ako mentor v programe TalentGuide a je aj súčasťou programu Oxbridge Admissions.

Svet matematiky má široké zameranie. Svoje znalosti z matematiky môžeš aplikovať prakticky kdekoľvek vo svojom profesionálnom živote. Daj matematike šancu ako Lukáš.

Prečítať celý rozhovor Späť na príbehy