Dobré školy sú aj na Slovensku!

Dobré školy sú aj na Slovensku!

Kamila (1993) už od mala chcela vedieť, ako veci fungujú. Vďaka účasti na medzinárodných kolách Turnaja mladých fyzikov sa dostala do exotických krajín ako Irán či Taiwan. Teraz študuje informatiku na FMFI Univerzity Komenského, pričom už po prvom ročníku štúdia na vysokej škole sa dostala na stáž v Google Zürich.

Mimoriadne nadaná Kamila

Kamila študovala na Evanjelickom lýceu v Bratislave. Neskôr prestúpila na školu pre mimoriadne nadané deti. Kamila zbožňovala spoznávať svet a zisťovať ako veci fungujú. Preto nie je prekvapením, že fyzika bol jej najobľúbenejší predmet. Popri škole sa venovala najmä fyzikálnym súťažiam a seminárom. Motivovali ju pokračovať vo fyzike, ale zároveň to bol dobrý spôsob ako spoznať veľa zaujímavých ľudí a kamošov. Jedným dychom dodáva, že tieto partie vedia robiť skvelé akcie plné srandy.

Myslím si, že stretnutie s Trojstenom, organizáciou snažiacou sa dať talentovanej mládeži viac, ako to, čo sa učí v triede, bolo asi najlepšou vecou, aká sa mi mohla stať.

Slovensko porazilo zahraničie

Kamila študuje „matfyz“ v Bratislave. Chcela zostať na Slovensku, pretože cítila, že chce zostať súčasťou komunity a skupiny kamarátov, ktorá jej dala na strednej toľko možností a zážitkov. Zároveň sa rozhodla, že bude spolu-organizovať súťaže a semináre, aby pomohla aj ostatným mladým ľudom objaviť cestu ako ona.

Matfyz je jasná voľba – je to vynikajúca škola s výbornými pedagógmi aj študentmi 🙂

Aktuálne zameranie

Kamila stále študuje. V lete programuje pre Google a vo voľnom čase sa učí pilotovať lietadlá, čo hovorí, že je úplne super aktivita!

Kvalitné vzdelanie môžeš dostať aj na Slovensku. Kamila je príkladom toho, že aj na Slovensku môžeš získať dobré vzdelanie, zostať so svojimi kamarátmi a zároveň aj stážovať v medzinárodnej firme. Ak ťa baví fyzika, skús to aj ty.

Prečítať celý rozhovor Späť na príbehy