Najprv chcela byť učiteľka, teraz sa stará o autá

Najprv chcela byť učiteľka, teraz sa stará o autá

Janka (1983) vyštudovala Strojnícku Fakultu Technickej Univerzity v Košiciach, odbor automobilová výroba. Počas štúdia strávila rok v automobilovom závode Toyota Peugeot Citroen Automobile v Kolíne. Momentálne pracuje v hlavnej centrále Toyoty v Bruseli v Belgicku, kde má na starosti kvalitu zákazníckych áut.

Nevedela, čo chce robiť

Janka chodila na obchodnú akadémiu v Košiciach. Bavilo ju účtovníctvo, matematika a ekonómia. Nebola však rozhodnutá, čo ju baví najviac. Na obchodnú išla hlavne preto, lebo to bol nový smer. Dnes hovorí, že by si radšej vybrala gymnázium, keďže by ju lepšie pripravilo na vysokú. Na druhú stranu, štúdium ekonómie ju lepšie pripravilo na jej dnešnú manažérsku pozíciu, čiže to považuje za veľké plus. Popri škole sa ešte venovala štúdiu druhého jazyka a zakladala fanúšikovský klub skupiny No Name.

Najprv chcela byť učiteľka, teraz sa stará o autá

Janka išla zo strednej študovať na strojnícku fakultu, na čo by predtým ani nepomyslela. Predtým tápala čo robiť ďalej a prejsť z ekonómie na strojárstvo by ju ani nenapadlo. Na strojárinu sa dostala veľkou náhodou. Chcela sa stať učiteľkou v materskej škole, ale tam ju nezobrali. Rodičia nechceli, aby sedela rok doma, tak ju donútili, aby išla na Univerzitu v Košiciach. Čuduj sa svete, zapáčilo sa jej to a ani nevie ako, bol z toho veľký úspech.

Aktuálne zameranie

Janka dnes pracuje v automobilovom priemysle. Absolvovala rôzne stáže a rozhodla sa pracovať v oblasti kontroly kvality. Aktuálne sedí v hlavnej centrále Toyoty v Európe a pracuje ako manažér kvality zákazníckych vozidiel.

Aj ty máš pocit, že nevieš, čo chceš robiť a ani čo ťa baví? Janka to mala podobné a nakoniec to dopadlo lepšie ako sama čakala. Pre teba je tu TalenHub. Vyber si niečo, skús to a môže ťa to prekvapiť.

 

Prečítať celý rozhovor Späť na príbehy