Najprv chcela byť veterinárka, nakoniec pomáha ľuďom

Najprv chcela byť veterinárka, nakoniec pomáha ľuďom

Irena si splnila dlhoročný sen – zúčastnila sa dvoch misií humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc. Teraz je členkou v správnej rady tejto organizácie. Vyštudovala Lekársku fakultu Univerzity Komenského v Bratislave, je zamestnaná vo Fakultnej nemocnici v Brne na Klinike anestézie, resuscitácie a intenzívnej medicíny ako atestovaná lekárka.

Volný čas so zvieratami aj knihami

Irena chodila na gymnázium Einsteinova v Bratislave. Najviac ju bavili jazyky a biológia. Veľmi rada mala aj telesnú výchovu a vášeň našla aj pre literatúru. Ukázalo sa totiž, čuduj sa svete, že knihy na povinné čítanie stáli ozaj za to. Popri škole mala bežné aktivity stredoškoláčky. Mala kamarátov, venoval sa zvieratám a chodila na jazykové kurzy.

Jednoduchá voľba vysokej

Irena chodila na vysokú v Bratislave. Nechcela ísť niekde ďalej, chcela zostať na blízku svojej rodine. Dnes by asi uvažovala aj nad štúdiom v Čechách, keďže výučba je tam na vysokej úrovni a nie je také ťažké sa tam dostať.

Aktuálne zameranie

Momentálne je Irena čerstvou maminou, takže venuje svoj čas najmä rodine. Popri tom je stále členkou správnej rady Lekárov bez hraníc. Tam preberajú fungovanie ich kancelárií v Európe, ktoré sa zaoberajú komunikáciou, zabezpečovaním  dobrovoľníkov a finančných  prostriedkov.

Aj ty by si chcel zachraňovať ľudské životy? Štúdium biológie a medicíny ti dá všetky schopností nutné na to, aby si to dokázal aj ty.

Prečítať celý rozhovor Späť na príbehy