Už počas konzervatória túžila študovať džezový spev

Už počas konzervatória túžila študovať džezový spev

Ester (1994) študuje džezový spev a kompozíciu na Berklee College of Music v Bostone a aktívne koncertuje doma aj v zahraničí. Mesačník Forbes ju zaradil do zoznamu 30 najúspešnejších Slovákov pod 30 rokov v roku 2015.

Hudba ju chytila už na strednej

Ester chodila na súkromné konzervatórium v Nitre. Nemala obľúbený predmet, keďže všetky predmety mala rovnako rada. Veľmi si však obľúbila klavír a spev. Z technických predmetov ju bavila sluchová analýza. Popri škole chodila Ester na flautu, chodila na rôzne súťaže, spievala v divadle v Nitre, chodila na workshopy do zahraničia a bola súčasťou viacerých kapiel. Aktivít mala Ester veľa, ale všetky z nich robila rada.

Prihlášku do Ameriky rodine zatajila

Ester mala vždy k umeniu blízko, keďže aj rodina je silno umelecký založená. Počas strednej si uvedomila, že ju baví džezový spev a rozhodla sa v ňom pokračovať na vysokej. Prihlášky si poslala všade po svete, ale tú do Ameriky si nechala pre seba. Myslela si, že je príliš odvážna, že si trúfa hlásiť sa na takú prestížnu školu. Nakoniec to bolo ale práve tam, kam jej cesta viedla.

Prečítať celý rozhovor Späť na príbehy