Psychológ aj filozof

Psychológ aj filozof

Andrej vyštudoval bakalára psychológie na Univerzite Komenského v Bratislave a spravil si magistra z filozofie a histórie psychológie v Edinburghu.  Po vysokej škole zháňal špecialistov pre IT firmy a momentálne pracuje pre LEAF.

Na strednej v Trenčíne

Andrej je z Trenčína a na strednej ho bavilo všeličo. Najdlhšie sa venoval astronómii, lebo ho fascinovala ohromnosť vesmíru. Špeciálne aktivity však nemal – veľa čítal, občas spravil niečo dobré pre druhých, občas sa poflakoval. Rád sa hral na počítači a s kamarátmi na ulici hokej alebo futbal.

Pri výbere vysokej bol stratený

Nevedel, čo chce robiť ďalej a bol trochu stratený. Prihlásil sa na astronómiu a astrofyziku, ale nakoniec šiel na psychológiu. (Bál sa matematiky. Chyba!) Fascinovala ho nepochopiteľnosť ľudí. Študovať v zahraničí ho ani nenapadlo, takže skončil na Katedre psychológie Univerzity Komenského v Bratislave. Až počas bakalára zistil lepšie, čo ho baví a čo nie. V Kolégiu Antona Neuwitha ho zaujala filozofia, ale nechcel úplne opustiť psychológiu, tak si v Edinburghu našiel odbor, ktorý spojil oboje.

Hľadá mladé talenty

Momentálne pracuje v LEAF, kde objavuje talenty mladých ľudí. Okrem toho občas vedie semináre o filozofii a pripravuje sa na ďalšie štúdium. Chce sa venovať filozofii 20. storočia a zistiť, aké myšlienky ovplyvňovali svet, v ktorom žijeme.

Mladším odporúča lepšie využívať čas, nájsť si mentora a učiť sa cudzí jazyk. Ak ťa baví rozmýšľať o svete a kladieš si stále otázky prečo, Andrejova cesta cez psychológiu aj filozofiu ťa môže inšpirovať.

Prečítať celý rozhovor Späť na príbehy