Jej nerozlučným priateľom bola francúzština – francúzskeho Harryho Pottera so sebou ťahala všade

Jej nerozlučným priateľom bola francúzština – francúzskeho Harryho Pottera so sebou ťahala všade

Andrea študovala medzinárodné vzťahy na Science Po vo Francúzsku a neskôr pokračovala na King’s College v Londýnea na Blavatnik School of Government v Oxforde.

Od spevu k riešeniu konfliktov

Andrea študovala na gymnáziu v Trnave. Najviac ju držala francúzština a našla nadšenie aj pre geografiu a náuku o spoločnosti. Popri škole sa najprv venovala spevu, matematickým súťažiam a fyzikálnemu korenšpondečnému semináru. Neskôr sa okruh jej záujmov zmenil a riešila rada geografické súťaže, ktoré ju priviedli k riešeniu konfliktov. Po celú dobu bola zamilovaná do francúzštiny, čítala v nej knihy a pozerala politické debaty, proste francúzsky fanatik.

Vo Francúzsku po francúzsky

Andrea mala sen študovať po francúzsky a žiť v medzinárodnom prostredí. Navyše mala jasno v tom, čo chce študovať. Prihlásila sa na Science Po na politické vedy a medzinároné vzťahy. Tam sa aj dostala a ako hovorí, naučila sa tam “schopnosti prežiť”. Čo v preklade znamená zvládnuť veľmi intenzívne a náročné štúdium.

Chcela som pôsobiť v medzinárodnom multikultúrnom prostredí, pretože práve toto mi dodávalo pocit, že sa neustále učím, rozvíjam, napredujem.

V službách štátnych

Andrea doštudovala magistra na King´s College London. Odtiaľ sa vrátila na Slovensko a stážovala v prípravnom tíme pre predsedníctvo Slovenska v Rade EÚ. Neskôr stážovala aj v Európskom parlamente. Dnes študuje na Oxforde a venuje sa demokratizácii, budovaniu mieru a EÚ integrácií na Balkáne. Jej srce horí pre Kosovo.

Vidíš sa v Aďinom príbehu? Máš rád geografiu a sleduješ politické témy a dianie? Možno práve ty budeš riešiť svetové konflikty.

Prečítať celý rozhovor Späť na príbehy