Našla spôsob ako spojiť kreativitu s ekonómiou

Našla spôsob ako spojiť kreativitu s ekonómiou

Alena (1983) študovala na Ekonomickej univerzite a sa po škole presťahovala do Kodane, kde pracovala pre dánsku pobočku GE Money Bank ako analytik. Pobyt v zahraničí ukončila rok trvajúcou cestou okolo sveta. Dnes žije v Bratislave a pracuje ako expert cenotvorby pre spoločnosť ZSE Energia.

Rada analyzovala veci

Alenka chodila na obchodnú akadémiu v Rimavskej Sobote. Medzi jej obľúbené predmety patrila matematika, angličtina, nemčina a teda vlastne aj všetko ostatné. Mala ozaj široký záber. Popri škole doslova hltala knihy. Stále čítala, často mala požičaných aj 10 kníh naraz. Na strednej chodila aj po rôznych olympiádach a súťažiach, skoro vo všetkých disciplínach.

Veľmi ma ovplyvnila rodina, takmer každý z mojej rodiny študoval ekonómiu, a tak som si vybrala Obchodnú akadémiu.

Z ekonómie na ekonómiu

Z obchodnej akadémie prešla na Ekonomickú univerzitu. Zdala sa jej to logická voľba. Najmä vďaka stretnutiu so skvelým profesorom na Ekonomickej si bola Alenka istá, že si vybrala správne. Ten vedel matematiku vysvetliť tak, že sa študent pre ňu nadchol.

Aktuálne zameranie

Alenka pracovala v rôznych funkciách v oblasti financií. Posledné obdobie sa venuje najviac produktovej cenotvorbe. V tejto oblasti pracuje Alenka rada lebo spája kreativitu produktového vývoja a matematické modelovanie.

Máš rád čísla aj kreativitu? Inšpiruj sa Alenkinou cestou. Podarilo sa jej spojiť oboje.

Prečítať celý rozhovor Späť na príbehy