Cesta tvorcu

375 talentov

Kultúra & umenie Architektúra
 • Učeň tvorca
 • Majster tvorca

Vyber si svoje aktivity alebo si

1.
Web a blog

ArchDaily

ArchDaily je jednou z najväčších web stránok o súčasnej architektúre. Taktiež obsahuje články o stavbách legendárnych klasikov.  

 • Hodnotenie:
Viac info
2.

Táto publikácia by čitateľovi chcela po prvý raz ponúknuť pohľad na príbeh architektúry na území Slovenska a na skvelé hodnoty nášho architektonického dedičstva. Kniha pozostáva z osemnástich, viac-menej chronologicky usporiadaných kapitol. Tie zachytávajú architektúru ako súčasť historického vývoja na území Slovenska, ale pritom odrážajú aj tradičné slohové nazeranie na architektúru a súčasne reagujú aj na špecifické historické a spoločenské situácie, ktoré podmienili dianie v tejto oblasti.  

 • Hodnotenie:
Viac info
3.

Slávne mená, stratené rozhovory, staré pásky a nové animácie. Tento kanál predstavuje nikdy nepublikované rozhovory novinárov s kultúrnymi ikonami v originálnej novodobej forme. Veľmi inšpirujúce!

 • Hodnotenie:
Viac info
4.

Film dokumentujúci úspešného americko-brazílskeho umelca Vik Muniz na ceste jeho spolupráce s neobyčajnými triedičmi odpadu v najväčšej skládke sveta Jardim Gramacho na periférií Rio de Janeiro. Tento dokument pod vedením režisérky Lucy Walker je veľmi dobrou ukážkou transformujúcej moci umenia v kombinácií so silou ľudského ducha.  

 • Hodnotenie:
Viac info
5.

Filmové kluby Jeden Svet môžeš na SŠ organizovať aj ty. Zdarma ti bude poskytnutých viac ako 100 vysoko kvalitých dokumentárno-umeleckých filmov spolu s témami na besedy a aktivity so zaujímavými hosťami.  

 • Hodnotenie:
Viac info
6.

Patríš medzi tých, ktorí napäto čakajú na najnovší diel Hier o tróny? V poličke máš úhľadne zoradené všetky diely Pána prsteňov a Harryho Pottera? Rád fantazíruješ o iných svetoch, či budúcnosti? V tom prípade neváhaj, hoď svoje originálne nápady na papier a vyhraj vďaka svojej fantázii fantastické ceny v literárnej súťaži zameranej na prózu a fantasy.  

 • Hodnotenie:
Viac info
7.

Pre každého začínajúceho umelca je veľmi dôležité rozvíjať sa, učiť sa nové veci a vytvárať si okolo seba sieť ľudí, s ktorými je zábava tvoriť. Najjednoduchší spôsob, ako získať toto všetko na jednom mieste je prihlásiť sa do niektorej ZUŠ, ktoré ponúkajú širokú ponuku odborov a učiteľov, ktorí ti pomôžu s tvojím umeleckým rastom.  

 • Hodnotenie:
Viac info
8.

Nová stránka Slovenskej národnej galérie ťa ohúri okrem príjemnej grafiky bohatou databázou diel slovenských umelcov v špičkovej kvalite. Vtipné tagy rozhodne pobavia, zaujmú tiež vzťahy medzi jednotlivými osobnosťami (študenti, učitelia, rodina) a vďaka možnosti použiť obrázky na komerčné účely, ti môže do šatníka veľmi jednoducho pribudnúť originálny kúsok s potlačou od tvojho obľúbeného autora.  

 • Hodnotenie:
Viac info
9.

Letní filmová škola Uherské Hradiště je najväčším nesúťažným filmovým festivalom v Českej republike. Už od roku 1964 je cieľom akcie rozširovať filmový obzor členov filmových klubov a filmových nadšencov (z nich veľkú časť tvoria stredoškolskí a vysokoškolskí študenti) a zoznamovať ich s filmovým umením v nových a netradičných súvislostiach. Filmy sú premietané v siedmich sálach a dvoch letných kinách. Letní filmová škola však nie je iba filmovým festivalom, ale ponúka tiež systematickú výuku filmom a o filme. Program festivalu obsahuje tematické prednášky, masterclass s výraznými filmovými tvorcami, workshopy, semináre a diskusné panely.  

 • Hodnotenie:
Viac info
10.

Prehľadná a komplexná webová galéria umeleckých diel európskych umelcov približne od roku 1000 do 1900. Poteší oko, ale taktiež sa zíde pri tvorbe školských prác.  

 • Hodnotenie:
Viac info
11.

DAAD je každoročný festival oslavujúci architektúru, dizajn a umenie, tvorivé bohatstvo, sociálne dôsledky a silu na zmenu. Zámerom festivalu DAAD je vytvoriť formát pre posilnenie pozitívneho vnímania architektúry a dizajnu na Slovensku. Festival v prezentáciách, prednáškach, výstavách, seminároch, workshopoch a diskusiách rieši kľúčové otázky z hľadiska architektúry a dizajnu.

 • Hodnotenie:
Viac info
12.

Inšpirácia je mocná vec. Stránka Artists Inspire Artists bola založená na myšlienke, že aj pri vytváraní tých nakreatívnejších nápadov sú často studnicou inšpirácie aktivity druhých. Ak sa chceš inšpirovať, skús sa tu rozhliadnuť.  

 • Hodnotenie:
Viac info
13.

MAK kombinuje svojou expozíciou minulosť so súčasnou tvorbou. Bohatá zbierka podporovaná podujatiami spája kultúru, umenie, dizajn a architektúru.  

 • Hodnotenie:
Viac info
14.

Môj architekt je príbeh umenia a lásky, zrady a odpustenia, v ktorom nemanželský syn legendárneho architekta Louisa Kahna podnikne päťročnú cestu okolo celého sveta aby pochopil svojho už roky mŕtveho otca.  

 • Hodnotenie:
Viac info
15.

ERA 21 je najvýraznejším periodikom vo svojom odbore. Prezentuje architektúru v spoločenských, ekonomických a politických súvislostiach. Je reflexiou na aktuálne témy a provokuje k vlastnému premýšľaniu.  

 • Hodnotenie:
Viac info
16.

Inšpiruj sa školskými projektmi z architektúry, nájdi si ten svoj a zrealizuj ho u vás na škole!

 • Hodnotenie:
Viac info
17.

Medzinárodný dom umenia pre deti ponúka pôvabné výstavy a umelecké tvorivé dielne. Nájdi si tú svoju.

 • Hodnotenie:
Viac info
18.

Letný tábor umenia Letavy ponúka už 30 rokov nezabudnuteľný zážitok všetkým tvorivým nadšencom umenia. Letavy sú jedinečným tvorivým týždňom, stráveným uprostred krásnej slovenskej prírody, počas ktorého objavíte, podporíte alebo zdokonalíte svoj umelecký talent a tiež získate veľa nových priateľov. Zažijete inšpiratívne debaty dlho do noci, večerný program nabitý koncertmi a predstaveniami špičkových umelcov a budete sa podieľať na vytvorení tak svojho, ako aj spoločného diela v jednej z rôznorodých dielní (výtvarné, divadelné, tanečné, hudobno-textárske) pod vedením renomovaných lektorov (Jana Oľhová, Daniel Hevier, Martin Geišberg).  

 • Hodnotenie:
Viac info
19.

Z novinových stánkov a internetu sa na nás usmieva obrovské množstvo filmových časopisov, avšak nie každý z nich je aj naozaj kvalitne napísaný a obsažný. Ak siahneš po slovenskom Kinečku, českom 25fps alebo britskom internetovom časopise Little white lies, zaručujeme ti, že sa nesklameš. http://kinecko.com http://25fps.cz/

 • Hodnotenie:
Viac info
20.

Kultový film o hudobnom géniovi, ktorý za svoj krátky život dokázal zásadným spôsobom zasiahnuť do dejín hudby, sa zameriava hlavne na ľudský rozmer Mozarta, jeho priateľov i nepriateľov, rodinu a špecifické vzťahy, ktoré ho v tvorbe poháňali vpred a brzdili zároveň.  

 • Hodnotenie:
Viac info
21.

ARTE séria videí zahrňuje podrobný popis mnohých úspešných budov.  

 • Hodnotenie:
Viac info
22.

 • Hodnotenie:
Viac info
23.

 • Hodnotenie:
Viac info
24.

10 minút čistej tvorivosti. Pozrite si príbeh o hľadaní nového umeleckého materiálu, ktorý reaguje na slnko, vodu aj vietor. Nádherné.

 • Hodnotenie:
Viac info

Príbehy tých úspešných