Cesta ochrancu

355 talentov

Právo Medzinárodné vzťahy
 • Učeň ochranca
 • Ochranca – Majster

Vyber si svoje aktivity alebo si

1.
Film, video, kniha

Ťažký týždeň s J.Gorduličom

Novinky zo slovenskej politiky v najsarkastickejšom podaní aké si vieš predstaviť.

 • Hodnotenie:
Viac info
2.

7 návykov skutočne efektívnych ľudí  (S. R. Covey) je legendárny knižný trhák. Ak je len 1 kniha, ktorú by si si mal prečítať o tom, ako byť efektívny a čo so životom, tak je to táto. Pomôže Ti stať sa šťastným a úspešným doma, aj v škole.

 • Hodnotenie:
Viac info
3.

Máš chuť zažiť na vlastnej koži ako prebieha zasadanie OSN? Na čom sa zhodne Hospodárska a sociálna rada v otázke hospodárskeho rastu EÚ v porovnaní s rýchlo sa rozvíjajúcou päticou krajín BRICS? Ako bude prebiehať diskusia Rozvojového programu OSN na tému zapojenia sa súkromných firiem do rozvojovej pomoci? BratMUN je jednodňová akcia v Bratislave organizované slovenskými študentmi, pričom študenti modelujú zasadanie OSN. Ako ‘delegát’ na BratMUNe budeš zastupovať určitú krajinu a obhajovať jej najlepšie záujmy v jednotlivých výboroch OSN. Získaš tak jedinečnú možnosť prehĺbiť si geo-politické vedomosti a zažiť atmosféru a priebeh rokovaní na najvyššej úrovni.  

 • Hodnotenie:
Viac info
4.

Nauč sa debatovať! Slovenská debatná asociácia je ideálne miesto, kde môžeš získať cenné skúsenosti do budúcna. Kritické myslenie, kvalitná argumentácia a komunikačné schopnosti sú pre diplomatov (a nielen pre nich) v dnešnom svete úplnou nevyhnutnosťou. http://www.sda.sk http://snslp.sk/ - page=2419  

 • Hodnotenie:
Viac info
5.

Discover je týždeň, počas ktorého sa naplno ponoríš do kladenia otázok a hľadania odpovedí so stovkou ďalších zaujímavých a bystrých ľudí. Vyberieš si dva akademické kurzy, na ktorých na vlastnej koži zažiješ štúdium ako na vysokej škole. Chcel alebo chcela si si niekedy vyskúšať medicínu, vývoj umelej inteligencie či politológiu? Na Discoveri ťa nimi prevedú skvelé lektorky a lektori z najlepších československých a svetových univerzít. Zapíšeš sa tiež na voliteľné popoludňajšie workshopy, na ktorých ťa napríklad naučíme, ako sa zakladá neziskovka, ako skončiť s prokrastináciou a prečo by ťa mala znepokojovať kvantová mechanika. Budeme spolu premýšľať do hĺbky a v debate s ľuďmi, ktorých zaujímajú podobné veci. Discover je príležitosť rozmyslieť si, čo by si chcela alebo chcel ďalej študovať, čo môžeš dokázať a kým môžeš byť.

 • Hodnotenie:
Viac info
6.

Chceš chodiť na strednú, ktorá ti pomôže naplniť tvoj najvyšší potenciál? Chceš mať spolužiakov z rôznych kútov sveta, ktorí chcú na sebe makať a meniť veci okolo seba k lepšiemu? LEAF Academy chce poskytnúť svojim študentom vzdelanie, ktoré im pomôže rásť akademicky aj osobnostne, a zároveň v nich prebudí občiansku angažovanosť a podnikavé líderstvo.

 • Hodnotenie:
Viac info
7.

Akadémia Hejbej ponúka priestor na stretávanie, networking a zdieľanie skúseností medzi študentmi vyšších ročníkov stredných škôl a nižších ročníkov vysokých škôl. Je zameraná na študentov, ktorí majú záujem o dianie vo svete okolo seba. Jedným z hlavných cieľov akadémie je zlepšovať tvoju schopnosť získavať kvalitné informácie o dianí vo svete a vedieť si ich vsadiť do kontextu. Taktiež sa budeš učiť predávať informácie zrozumiteľným spôsobom a viesť konštruktívnu debatu s ľuďmi, ktorí majú odlišný názor. Témy, ktorými sa na Hejbej budeš zaoberať sú klimatické zmeny, moc & vládnutie a konflikty & médiá.  

 • Hodnotenie:
Viac info
8.

Príležitosť pomôcť pre tých, ktorí majú základy HTML, MySQL a PHP. Projekt má prostredníctvom nových nástrojov zlepšiť komunikáciu občanov a jednotlivých okresov/krajov, aby sa riešili problémy v ich okolí, na ktoré upozorňujú občania.  

 • Hodnotenie:
Viac info
9.

Bezplatná aplikácia pre výučbu niekoľkých jazykov hravou metódou.  

 • Hodnotenie:
Viac info
10.

V Americkej Alabame v 30. rokoch je všade rasizmus. Biely právnik sa postaví na obranu černocha krivo obvineného zo znásilnenia. Pevná morálka a viera v právo a spravodlivosť mu dodávajú odvahu bojovať za to, čo je správne, aj keď sú všetci proti nemu.

 • Hodnotenie:
Viac info
11.

Napínavá právnická dráma inšpirovaná skutočnými udalosťami. Príbeh o tom ako sa nezamestnanej rozvedenej matke 3 detí podarí svedomitou prácou odhaliť veľký prípad. Na tvojom dobre môže niekomu záležať, aj keď Ťa vôbec nepozná.

 • Hodnotenie:
Viac info
12.

Akú hodnotu má ľudský život? Je dobré niekedy klamať? Je týranie vždy zlé? Kultová prednáška od Harvardského profesora o morálke a spravodlivosti. Sú relatívne?

 • Hodnotenie:
Viac info
13.

Na tejto stránke nájdeš najnovšie správy z celého sveta napísané po anglicky, čo na prvý pohľad môže znieť celkom obyčajne. Breaking News English ti však okrem informácii ponúka aj efektívny spôsob ako si zlepšovať svoju angličtinu. Pri čítaní noviniek si môžeš vybrať medzi siedmimi úrovňami podľa náročnosti, od úplne jednoducho napísaného textu až po komplikovaný. Ponúka ti tiež skvelé učebné pomôcky, ako sú napríklad dvojstranové mini cvičenia k danej správe, počúvanie, čítanie alebo diktát.  

 • Hodnotenie:
Viac info
14.

EYP je nestranícky a nezávislý vzdelávací projekt, ktorý je ušitý na mieru potrebám mladých európskych občanov. Dnes je EYP jednou z najväčších európskych platforiem na politické debaty, medzinárodné stretnutia, politické vzdelávacie práce a výmenu nápadov medzi mladými ľuďmi v Európe.  

 • Hodnotenie:
Viac info
15.

Liga za duševné zdravie robí popri iných dobrých veciach aj prednášky na stredných školách. Spoj sa s učiteľmi zo svojej školy a zorganizujte prednášku na škole.  

 • Hodnotenie:
Viac info
16.

Brilantný právnik zistí, že má AIDS a firma ho kvôli tomu vyhodí. Nevzdá sa a ide bojovať za spravodlivosť.

 • Hodnotenie:
Viac info
17.

O tom, ako sa z obyčajných ľudí stanú monštrá...alebo hrdinovia. Zimbardo je legendárny psychológ, ktorý urobil experimenty, v ktorých ukázal aké vieme byť monštrá, ale aj hrdinovia.

 • Hodnotenie:
Viac info
18.

Si líder? Zorganizuj exkurziu pre tvoju triedu alebo školu! Kontaktuj niektorú z organizácií alebo občianskych združení, či by ste sa mohli všetci pripojiť na jednu z ich akcií, alebo nech nejakú zorganizujú exkluzívne pre vás! Slovenské národné múzeum má prednášky o všetkom od astronómie a botaniky až po históriu a materiály..

 • Hodnotenie:
Viac info

Príbehy tých úspešných