Zvoľ si info

V dnešnej informačne nabitej dobe je veľmi dôležité rozlišovať spoľahlivé informácie od tých zavádzajúcich. Tvorcovia iniciatívy Zvol si prirovnávajú internet k supermarketu – ani v obchode si nekúpiš hocijaký výrobok len preto, že ho tam majú. Vymysleli preto Surfárovho sprievodcu internetom, ktorý ti pomôže zorientovať sa medzi záplavou článkov, v ktorých sa dennodenne topíš na nete.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Klub, krúžok, kurz

Počítačové kurzy Learn2Code

V Learn2Code sa návštevníci môžu naučiť designovať a programovať moderné webstránky a mobilné aplikácie.

Viac info
Film, video, kniha

Letokruhy diplomacie (J. Králik)

Pútavé rozprávanie slovenského diplomata Juraja Králika (veľvyslanec pri OSN v Ženeve a poradca dvoch generálnych tajomníkov OSN v New Yorku) o vývoji remesla a umenia diplomata od antického obdobia po dnešné dni. Skvelý úvod do sveta diplomacie. Ak ťa táto kniha zaujme, určite ťa osloví aj jeho Kariérny diplomat.  

Viac info
Film, video, kniha

Goyove prízraky

Vynikajúci film od režiséra Miloša Formana s hviezdnym obsadením, v ktorom sa dozvieš veľa nielen o španielskom maliarovi Franciscovi Goyovi, ale aj o inkvizícii a vtedajších spoločenských pomeroch.  

Viac info
Web a blog

Aj Ty v IT

Občianske združenie Aj Ty v IT podporuje a motivuje dievčatá k štúdiu informatiky a následnému zamestnaniu sa v danom odbore. Organizujeme podujatia, zvyšujeme záujem o IT, píšeme blog o IT očami žien, zviditeľňujeme inšpiratívne ženy v IT

Viac info