Zorganizuj vlastnú exkurziu

Si líder? Zorganizuj exkurziu pre tvoju triedu alebo školu! Kontaktuj niektorú z organizácií alebo občianskych združení, či by ste sa mohli všetci pripojiť na jednu z ich akcií, alebo nech nejakú zorganizujú exkluzívne pre vás! Slovenské národné múzeum má prednášky o všetkom od astronómie a botaniky až po históriu a materiály..

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Letokruhy diplomacie (J. Králik)

Pútavé rozprávanie slovenského diplomata Juraja Králika (veľvyslanec pri OSN v Ženeve a poradca dvoch generálnych tajomníkov OSN v New Yorku) o vývoji remesla a umenia diplomata od antického obdobia po dnešné dni. Skvelý úvod do sveta diplomacie. Ak ťa táto kniha zaujme, určite ťa osloví aj jeho Kariérny diplomat.  

Viac info
Súťaž

Olympiáda ľudských práv

Zaujímaš sa o ľudí, o ich práva a o tom ako ich chrániť? Veríš, že rešpekt a dôstojnosť si zaslúži každý jeden z nás? Tak neváhaj a zapoj sa do olympiády, kde to ukážeš! Nájdeš tam trochu z filozofie, práva aj politiky.

Viac info
Film, video, kniha

A Short History of Nearly Everything

Bill Bryson sa opisuje ako váhavý cestovateľ, ale aj keď je doma v bezpečí, nedokáže zadržať svoju zvedavosť k okolitému svetu. A short history of nearly everything je kniha o tom, čo sa stalo od Veľkého tresku až po vznik civilizácie - ako sme sa odtiaľ dostali, boli ničím, až sem, boli sme my. Výzvou Billa Brysona je vziať predmety, ktoré väčšine z nás zvyčajne nič nehovoria, ako geológia, chémia a fyzika častíc, a zistiť, či neexistuje spôsob, ako ich urobiť zrozumiteľnými pre ľudí, ktorí si nikdy nemysleli, že by sa mohli zaujímať o vedu.

Viac info
Web a blog

Phaidon Atlas

Výborná online encyklopédia so širokou škálou budov, obsahujúca ich podrobné informácie, fotografie a často krát aj konštrukčné kresby a detaily.  

Viac info