Youth Folk High Schools

Danish Folk High Schools nie sú klasickými „high schools“, ale modernými neformálnymi vzdelávacími inštitúciami. Ponúkajú niekoľkomesačné štúdium v odboroch ako dejiny, umenie, hudba, film, divadlo, fotografia či filozofia, ktoré sú skvelou prípravou (nielen) na štúdium a kariéru v médiách.

 

Kurzy určené pre študentov vo veku 16-19 rokov ponúkajú školy pod názvom Youth Folk High Schools. Grantová schéma Európskej únie pre tento program poskytuje slovenským študentom možnosť štipendia, ktoré pokryje väčšinu výdavkov.

 

Viac informácií o študijných programoch a štipendiách nájdeš na SAIA alebo priamo na webstránkach jednotlivých škôl.

Školy:

http://www.danishfolkhighschools.com/

http://www.euh.dk/welcome-to-euh/

http://www.uhr.dk/engelsk/

Štipendiá:

http://www.ipc.dk/apply/financial-support/iu-grant-scheme/

http://granty.saia.sk/Pages/ProgramDetail.aspx?Program=254

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Google Code Jam

Individuálna online programovacia súťaž pre skúsenejších. https://code.google.com/codejam/ https://www.topcoder.com

Viac info
Z iného súdka

Open Educational Consorcium

OEC je internetový portál, kde možno nájsť množstvo kurzov z popredných univerzít, špeciálne od univerzít, ktoré nie sú zapojené do iných iniciatív ako Coursera, edX, ...  

Viac info
Film, video, kniha

The Science of Personality

Akí vlastne ako ľudia sme? Tento film prináša unikátny pohľad na osobnosť človeka a históriu jej výskumu. Poprední svetoví psychológovia ti vo filme odhalia, čo je vlastne osobnosť, ako ovplyvňuje naše životy, ale aj aký význam má psychológia osobnosti a osobnostné hodnotenie pre manažérsku prax a úspech celých organizácií (v angličtine).  

Viac info
Film, video, kniha

Gattaca

Vincent je jeden z posledných ľudí, ktorí sa narodil z lásky svojich rodičov a nie pod dohľadom genetických inžinierov. Nedokonalý Vincent je preto "odsúdený" k práci upratovať v centre pre pestovanie dokonalých ľudí Gattaca. Ako sa vyrovná so svojím postavením na okraji spoločnosti? Vynikajúce sci-fi, ktoré sa snaží nájsť odpoveď na otázku, či je človek determinovaný svojimi vrodenými schopnosťami.  

Viac info