Youth Folk High Schools

Danish Folk High Schools nie sú klasickými „high schools“, ale modernými neformálnymi vzdelávacími inštitúciami. Ponúkajú niekoľkomesačné štúdium v odboroch ako dejiny, umenie, hudba, film, divadlo, fotografia či filozofia, ktoré sú skvelou prípravou (nielen) na štúdium a kariéru v médiách.

 

Kurzy určené pre študentov vo veku 16-19 rokov ponúkajú školy pod názvom Youth Folk High Schools. Grantová schéma Európskej únie pre tento program poskytuje slovenským študentom možnosť štipendia, ktoré pokryje väčšinu výdavkov.

 

Viac informácií o študijných programoch a štipendiách nájdeš na SAIA alebo priamo na webstránkach jednotlivých škôl.

Školy:

http://www.danishfolkhighschools.com/

http://www.euh.dk/welcome-to-euh/

http://www.uhr.dk/engelsk/

Štipendiá:

http://www.ipc.dk/apply/financial-support/iu-grant-scheme/

http://granty.saia.sk/Pages/ProgramDetail.aspx?Program=254

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Juvenes Translatores

Európska komisia každoročne vyhlasuje prekladateľskú súťaž pre sedemnásťročných milovníkov jazykov z celej Európy. Ich úlohou je čo najlepšie preložiť cudzojazyčný text do materinského jazyka. Naj prekladateľ z každej krajiny získa možnosť zúčastniť sa slávnostného vyhodnotenia v Bruseli, kde sa zoznámi s ostatnými výhercami a taktiež sa môže zúčastniť debát s profesionálnymi prekladateľmi. Ak máš chuť dostať sa medzi prekladateľskú elitu, zabehni za svojou učiteľkou a presvedč ju, aby zapojila do prestížnej súťaže práve tvoju školu!  

Viac info
Film, video, kniha

7 krokov ako sa stať super efektívny

7 návykov skutočne efektívnych ľudí  (S. R. Covey) je legendárny knižný trhák. Ak je len 1 kniha, ktorú by si si mal prečítať o tom, ako byť efektívny a čo so životom, tak je to táto. Pomôže Ti stať sa šťastným a úspešným doma, aj v škole.

Viac info
Súťaž

Matematický expres – MatX

MatX – Matematický expres je celoslovenská internetová matematická súťaž pre štvorčlenné tímy žiakov 7. - 9. ročníka ZŠ alebo príslušných ročníkov osemročných gymnázií. Zmeraj si sily pri počítaní matematických úloh s žiakmi z celého Slovenska a Česka!

Viac info
Web a blog

History of philosophy without any gaps

Nevieš, kde začať s filozofiou? No predsa úplne na začiatku! Ambíciou tohto podcastu je pokryť všetkých filozofov od prvého filozofa Tálesa až po súčasných filozofov. Okrem samotného videa, kde sú vysvetlené základné myšlienky filozofa alebo diela a historický kontext, je ku každej epizóde priložený aj zoznam odporúčanej literatúry, takže ak ťa niektorý filozof zaujme, hneď vieš, kde sa o ňom dozvieš viac.  

Viac info