Wikisofia

Wikipédia pre humanitné vedy, na ktorej môžeš nahliadnuť do toho, čo sa budeš na výške reálne učiť, ak si vyberieš niektorý z týchto odborov. Momentálne je v procese tvorby, takže si možno budeš musieť na svoj vysnívaný odbor chvíľočku počkať. 😉 Zatiaľ skús preskúmať skvele vyplnenú psychológiu, sociológiu či informačné štúdiá.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Čistá duša

Film inšpirovaný životným príbehom Johna Forbes Nasha, mimoriadne nadaného matematika a neskôr nositeľa Nobelovej ceny za ekonómiu.  

Viac info
Z iného súdka

Timeline

Máte pocit, že ste prečítali veľa kníh, máte napozerané najrôznejšie dokumenty o histórii, ale akosi nemáte kde svoje vedomosti ukázať? Môžete sa samozrejme prihlásiť do vedomostného kvízu, no ďalším veľmi zábavným spôsobom ako ukázať, čo vo vás je, je hranie spoločenských hier ako je táto. Timeline je jednoduchá hra, ktorú vyrábajú vo viacerých edíciách - Pestrá história, Hudba a film, Objavy, Udalosti a iné. Víťazom hry sa stáva ten, ktorému sa podarí usporiadať kartičky na časovú os v správnom poradí v čo najkratšom čase.  

Viac info
Film, video, kniha

Urbanized

Dokument priblíži navrhovanie miest v súčasnosti.  

Viac info
Film, video, kniha

Genie, tajomstvo divokého života

Silný dokument o živote dievčatka, ktorému bolo odopreté naučiť sa jazyk od malička. Život Genie sa tak stal krutým lingvistickým ale aj psychologickým experimentom.  

Viac info