Wikisofia

Wikipédia pre humanitné vedy, na ktorej môžeš nahliadnuť do toho, čo sa budeš na výške reálne učiť, ak si vyberieš niektorý z týchto odborov.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

International Relations (A Very Short Introduction) (P. Wilkinson)

Stručný všeobecný prehľad o medzinárodných vzťahoch z oxfordskej rady Very Short Introductions pokrýva základné teórie a koncepty tohto oboru; od zahraničnej politiky, medzinárodnej bezpečnosti a terorizmu, až po otázky životného prostredia a svetovej chudoby.  

Viac info
Film, video, kniha

Klasické diela psychológie

Čítať si o teóriách psychológov z učebníc je fajn, ale nič nenahradí čítanie diel samotných autorov. Prečítať si knihu od Fromma, Maslowa alebo Freuda ti pomôže odhaliť, ako títo klasici psychológie mysleli, akí boli pozorní a poctiví myslitelia, a ako sa ich zážitky a skúsenosti pretavili v ich teórie.  

Viac info
Film, video, kniha

Blood and Guts: A Short History of Medicine

Stručná, vtipná a nezvyčajná kniha od jedného z najlepších britských historikov medicíny. Prečítajte si o tom, ako ľudstvo celé storočia bojuje proti smrti a chorobám. Strhujúce a trochu desivé čítanie okorenené zaujímavými ilustráciami.  

Viac info
Súťaž

Intel International Science and Engineering Fair

Pravdepodobne najprestížnejšia vedecká súťaž na svete každý rok vyhodnotí študentov s najväčším potenciálom prispieť k inováciám vo vede. Súťaž je vhodná hlavne pre starších informatikov, ktorí majú záujem o aplikáciu informatiky a technológií vo vede.  

Viac info