Wikisofia

Wikipédia pre humanitné vedy, na ktorej môžeš nahliadnuť do toho, čo sa budeš na výške reálne učiť, ak si vyberieš niektorý z týchto odborov.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Sketches of Frank Gehry

Ako tvorí Frank Gehry? Pohľad predstaví kanceláriu a procesy stojace za takými budovami ako Guggenheimovo múzeum v Bilbao a „tancujúci dom“ v Prahe.  

Viac info
Web a blog

Arduino

Arduino je príklad elektronickej stavebnice s programovateľným mikrokontrolérom. Je to open-source platforma pre jednoduchý návrh a vývoj elektronických programovateľných zariadení. Je vhodná pre rýchle prototypovanie hračiek, zariadení a ovládacích a regulačných aplikácií. Vyskúšaj si postaviť a naprogramovať vlastného robota!  

Viac info
Film, video, kniha

Čo robiť, ak má umelec tvorivú krízu? O čom má režisér natočiť film, ak ho nenapĺňa ani osobná, ani profesionálna stránka jeho života? Čo ak ho nič neinšpiruje? Len máloktorý režisér by dokázal takúto bezútešnú situáciu využiť vo svoj prospech. Federicovi Fellinimu sa tvorivú krízu nielenže podarilo preklenúť, ale dokázal ju brilantným spôsobom pretaviť do vyše dvojhodinového filmu, ktorý by mal vidieť (nielen) každý nádejný filmár.  

Viac info
Z iného súdka

Prahaton

Prahaton je tímová hra počas ktorej, lepšie spoznáš Prahu a jej tajomné miesta, na ktorých si sa možno nikdy nezastavil/a. Ale nemusíš sa báť, nebudeš iba chodiť od miesta k miestu, ale čaká na teba a tvoj tím a množstvo zábavných výziev, počas ktorých budeš musieť často vyskúšať netradičné veci ako napríklad urobiť si rannú rozcvičku v električke. Výzvy pre ostatné tímy môžeš vymýšľať aj ty! A že nemáš parťákov do tímu? To vôbec nevadí. Prihlás sa sám/a a my ťa s niekým spojíme a spoznáš nových ľudí a to je super, nie?

Viac info