Webinár: Ako sa zorientovať vo svete CV-čiek a motivačných listov?

Na pomoc tým, ktorí sa hlásia na stáže alebo absolventské pozície je tu webinár, kde sa dozviete viac o tom, čo sa oplatí spomenúť a čo radšej na vynechať, keď dávate dokopy CV a motivačné listy.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

The Character of Physical Law (R. Feynman)

V knihe Feynman vysvetľuje povahu fyzikálnych zákon a spôsob akým sa dajú fyzikálne zákony odvodiť z iných čiastkových poznatkov fyziky. Túto knižku by si mal prečítať určite každý, koho zaujíma fyzika, keďže prináša nový, pre fyzika veľmi zaujímavý, pohľad na samotnú fyziku, s ktorým sa nestretnete v škole.  

Viac info
Film, video, kniha

Môj strýko

Komédia Jacquesa Tatiho sleduje cesty pána Hulota zo svojho starého podkrovného apartmánu na návštevy ultramodernej vily svojej sestry. Táto satira architektonickej mechanizácie a modernizácie získala Oscara za najlepší cudzojazyčný film.  

Viac info
Film, video, kniha

Cosmos: A Spacetime Odyssey

Cosmos A Spacetime Odyssey s astrofyzikom Neil deGrasse Tyson je remakom legendárneho dokumentárneho seriálu Cosmos s výnimočným popularizátorom vedy Carl Saganom. Samotný Neil deGrasse Tyson povedal, že pôvodný Cosmos bol dôvod prečo si vybral dráhu vedca. Cosmos je klasikou medzi dokumentárnymi seriálmi a vytvoril most medzi akademickou komunitou a verejnosťou. Spája v sebe úžasnú schopnosť rozprávania príbehov a zároveň si dokáže udržať odbornosť, a to všetko tak aby to bolo prístupné aj laikom.  

Viac info
Súťaž

ViBuCh

ViBuCh je Vzdělávací ikurz pro budoucí chemiky, ktorý zorganizovali pre stredoškolákov z Česka a Slovenska študenti chémie z Prírodovedeckej fakulty Masarykovej univerzity. Počas roka majú pre teba pripravené štyri série úloh, ktoré ti pomôžu rozšíriť tvoje teoretické vedomosti o témach zo súčasného chemického výskumu. Najúspešnejší riešitelia sú pozvaní na sústredenie do Brna, kde svoje nové poznatky vyskúšajú aj prakticky v špičkovom univerzitnom laboratóriu.    

Viac info