Web Rangers

Už vieš, ako sa brániť proti kyberšikane, čo je to sexting, kybergrooming, hoax, či webcam trolling? Web Rangers je program, v ktorom dostaneš možnosť vytvoriť vlastný projekt a šíriť zásady bezpečnosti ďalej. Tešiť sa možeš na nových kamarátov, certifikát, či dokonca na návštevu Googlu. Staň sa Web Rangerom a šír s Googlom internetovú bezpečnosť!
  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Sústredenia a semináre

European Youth Parliament

EYP je nestranícky a nezávislý vzdelávací projekt, ktorý je ušitý na mieru potrebám mladých európskych občanov. Dnes je EYP jednou z najväčších európskych platforiem na politické debaty, medzinárodné stretnutia, politické vzdelávacie práce a výmenu nápadov medzi mladými ľuďmi v Európe.  

Viac info
Klub, krúžok, kurz

Jeden Svet

Filmové kluby Jeden Svet môžeš na SŠ organizovať aj ty. Zdarma ti bude poskytnutých viac ako 100 vysoko kvalitých dokumentárno-umeleckých filmov spolu s témami na besedy a aktivity so zaujímavými hosťami.  

Viac info
Web a blog

Investopedia

Webstránka Investopedia ťa uvedie do sveta financií a ekonómie. Nájdeš na nej množstvo zaujímavých článkov a tiež Stock Simulator a FX Trader, vďaka ktorým si môžeš vyskúšať nanečisto, aké je to obchodovať s akciami na burze.    

Viac info
Film, video, kniha

Thinking Fast and Slow (D. Kahneman)

Jedna z najvplyvnejších kníh posledných pár rokov, jej autorom je nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu v roku 2002. Na niekoľkých psychologických experimentoch vysvetľuje, ako sa ľudia správajú iracionálne v určitých každodenných podmienkach. Môžeš si prečítať anglický originál alebo český preklad.  

Viac info