Web Rangers

Už vieš, ako sa brániť proti kyberšikane, čo je to sexting, kybergrooming, hoax, či webcam trolling? Web Rangers je program, v ktorom dostaneš možnosť vytvoriť vlastný projekt a šíriť zásady bezpečnosti ďalej. Tešiť sa možeš na nových kamarátov, certifikát, či dokonca na návštevu Googlu. Staň sa Web Rangerom a šír s Googlom internetovú bezpečnosť!
  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Z iného súdka

Odysea mysle

Na webe Odysea mysle sa môžeš zabaviť pri tímovom riešení zaujímavých spontánnych či dlhodobých úloh (konštrukcia strašidelného domu, dopravného prostriedku, a pod.). Registrovať sa na Slovenské národné kolo 2016 sa môžeš do 31.12.2015. Táto súťaž spočíva v tímovom riešení zaujímavých spontánnych či dlhodobých úloh (konštrukcia strašidelného domu, dopravného prostriedku, a pod.). Víťazný tím má možnosť reprezentovať Slovensko na Svetovom finále OM 2015    

Viac info
Súťaž

Fyzikálny Korešpondenčný Seminár (FKS)

Fyzikálny korešpondenčný seminár je súťaž s vyše 30-ročnou tradíciou. Súťažiaci v nej riešia neštandardné fyzikálne úlohy, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ťažko, napr: „Ako sa zmení dĺžka dňa, ak na jeseň opadá všetko lístie zo stromov?“, no v skutočnosti sú vyriešiteľné na stredoškolskej úrovni. Súťaž, ako názov napovedá, prebieha korešpondenčnou formou. Súťažiaci svoje riešenia pošlú poštou alebo elektronicky. Opravené riešenia obsahujú cennú spätnú väzbu, vďaka ktorej môže každý riešiteľ napredovať vlastným tempom. Najlepší 36 riešitelia sú každý polrok pozvaní na týždňové sústredenie, kde na nich okrem množstva novej fyziky čaká aj zážitkový program. Bývalí riešitelia FKS študovali alebo pôsobia na popredných univerzitách v zahraničí.  

Viac info
Súťaž

Riešky

Riešky sú matematická korešpondenčná súťaž, určená pre nadaných žiakov 5. až 9. ročníka ZŠ a prímy až kvarty 8-ročných gymnázií.  Za rok sú dve série, zimná a letná, v každej sú tri kolá. Zapojíš sa?

Viac info
Film, video, kniha

Environmentalisté pro jadernou energii (B. Comby)

Táto kniha propaguje jadrovú energiu, ktorá podľa autora (zakladateľa hnutia EFN – Environmentalists for Nuclear Energy) ako jediná môže uspokojiť energetické potreby planéty v 21. storočí a zároveň umožniť rozvoj chudobných krajín i ochranu životného prostredia. Kniha predstavuje nový prístup k energetickým potrebám planéty a predkladá jednoduché fakty, ktoré ti zodpovedajú otázky o existencii rádioaktivity v prírode, o relatívnom význame prírodnej radiácie, o použití rádioaktívneho žiarenia v medicíne, v armáde a v priemysle a jeho účinkoch na zdravie či o znečisťovaní životného prostredia pri spaľovaní fosílnych palív.  

Viac info