Video súťaž „Slovensko dnešných dní!“

Nechýba ti kreativita a vieš spraviť video? Miluješ Slovensko? Stačí, aby si sa zapojil do jedného kola olympiády ľudských práv a môžeš sa zapojit do video súťaže.

Vytvor sám alebo s kamarátmi 2 min. video o Slovensku tak, aby ho chceli spoznať tvoji rovesníci v zahraničí a vyhraj tablet! Kreativite sa medze nekladú, môžeš ho urobiť akokoľvek.
  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Abeceda Architektúry (C. Cragoe)

Detailný popis ako rozoznávať charakteristické črty architektonických slohov, od starovekého Grécka až po súčasnosť.  

Viac info
Web a blog

Zvoľ si info

V dnešnej informačne nabitej dobe je veľmi dôležité rozlišovať spoľahlivé informácie od tých zavádzajúcich. Tvorcovia iniciatívy Zvol si info prirovnávajú internet k supermarketu - ani v obchode si nekúpiš hocijaký výrobok len preto, že ho tam majú. Vymysleli preto Surfárovho sprievodcu internetom, ktorý ti pomôže zorientovať sa medzi záplavou článkov, v ktorých sa dennodenne topíš na nete.

Viac info
Súťaž

European Union Science Olympiad

EUSO je tímová vedecká súťaž, na ktorej môžeš predviesť svoje vedomosti z prírodných vied. Tvojím cieľom bude vyriešiť niekoľko praktických úloh, ktoré budú overovať tvoje vedomosti z biológie, chémie a fyziky. Je určená pre školákov do 16 rokov a každý rok sa koná v inej krajine Európskej únie (v roku 2017 v Dánsku).

Viac info
Web a blog

Webrebel

Online video kurz, ktorí ťa naučí webdizajn. HTML/CSS, Responsive design, Java script, PHP... Kurzy síce stoja 180 - 200 Eur, ale niektoré materiály si môžeš pozrieť aj zadarmo.

Viac info