Video súťaž „Slovensko dnešných dní!“

Nechýba ti kreativita a vieš spraviť video? Miluješ Slovensko? Stačí, aby si sa zapojil do jedného kola olympiády ľudských práv a môžeš sa zapojit do video súťaže.

Vytvor sám alebo s kamarátmi 2 min. video o Slovensku tak, aby ho chceli spoznať tvoji rovesníci v zahraničí a vyhraj tablet! Kreativite sa medze nekladú, môžeš ho urobiť akokoľvek.
  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Cosmos: A Spacetime Odyssey

Cosmos A Spacetime Odyssey s astrofyzikom Neil deGrasse Tyson je remakom legendárneho dokumentárneho seriálu Cosmos s výnimočným popularizátorom vedy Carl Saganom. Samotný Neil deGrasse Tyson povedal, že pôvodný Cosmos bol dôvod prečo si vybral dráhu vedca. Cosmos je klasikou medzi dokumentárnymi seriálmi a vytvoril most medzi akademickou komunitou a verejnosťou. Spája v sebe úžasnú schopnosť rozprávania príbehov a zároveň si dokáže udržať odbornosť, a to všetko tak aby to bolo prístupné aj laikom.  

Viac info
Web a blog

Kocka SDA

Kocka je blog, na ktorom Slovenská debatná asociácia zverejňuje články, preklady a odkazy na články zaujímavé nielen pre debatérov, ale pre každého, kto sa zaujíma o svetové dianie, vedu a technológiu a spoločenské témy. Slovom, pre kocky :)   http://kocka.sda.sk/

Viac info
Pobyty v zahraničí

Stanford Summer Institutes

Stanford Summer Institutes sú trojtýždňové intenzívne letné školy pre študentov vo veku od 11 do 17 rokov poskytujúce špičkové kurzy z oblastí modernej fyziky ako relativita, kvantová mechanika, časticová fyzika a štúdia základných experimentov modernej fyziky, ktoré navždy zmenili jej tvár.  

Viac info
Z iného súdka

The Economist

The Economist patrí medzi najprestížnejšie médiá zaoberajúce sa svetom ekonomiky a financií. Jeho čítaním si nielen zlepšíš obzory, ale aj angličtinu, ktorá je v prípade The Economistu na naozaj dobrej úrovni.   Online študentské predplatné je od €2.59 do €2.75 na týždeň.  

Viac info