Videá z labákov

Na YouTube existuje obrovské množstvo videí z pokusov z univerzitných laboratórií. Veľká väčšina z nich má aj komentáre, ktoré ti priblížia čo a prečo sa tam deje.

Pozri si napríklad „Magické pokusy“ absolventov Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

QED – nezvyčajná teória svetla a látky (R. Feynman)

V štyroch sviežich, ľahkým perom napísaných kapitolkách sa Richard Feynman podujíma vysvetliť kvantovú elektrodynamiku širokému publiku. Významný príspevok k jej formulovaniu venoval on sám.  

Viac info
Dobrovoľníctvo

Internetová poradňa pre mladých

Možno nevieš, kto práve potrebuje pomoc – daj všetkým možnosť dostať ju! Povedz o internetovej poradni svojim kamarátom, alebo ju zdieľaj na Facebooku.  

Viac info
Film, video, kniha

TED – Media with meaning

Tento TED playlist obsahuje talks so skvelými speakermi a profesionálmi v mediálnej oblasti. Rozoberajú problematiku morálnej zodpovednosti médií, odpovedajú na otázku, prečo svet potrebuje WikiLeaks, vravia o zbytočnosti dnešných titulkov a aj o tom, ako môže obyčajná ceruzka meniť svet.  

Viac info
Web a blog

Big Think

Prezentácie významných psychológov ohľadne problémov súvisiacich s úzkosťami, depresiami a veľa ďalšími psychologickými poruchami, ktoré sú dnes viac a viac rozšírené (v angličtine). Keďže je toho naozaj veľmi veľa tak odporúčame si pozrieť si niektorého z týchto: Dan Gilbert, Zimbardo, Pinker, Stanovich, Cuddy.  

Viac info