The Startup Kids

Zoskoku z útesu a padák si musíš zostrojiť sám. K tomu prirovnal šéf Dropboxu, aké to je založiť a manažovať technologický startup. Je to inšpiratívny dokumentárny film, kde Ti zakladatelia startupov z Európy aj Silicon Valley povedia aké to naozaj je.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Phys.org

Phys.org je internetový portál odkazujúci na práve publikované vedecké články v serióznych časopisoch. Obsah článkov a ich význam pre budúce aplikácie je tu zhrnutý prístupným spôsobom aj pre stredoškoláka, vďaka čomu máš taktiež možnosť vidieť ako sa posúva okraj poznania ľudstva.  

Viac info
Sústredenia a semináre

Mediálna škola

Cieľom Mediálnej školy je, aby mladí videli pod povrch médií, vedeli ich správne využívať, ale zároveň boli aj sami tvorcami kvalitného mediálneho obsahu.   Výučba prebieha formou absolvovania 4 samostatných víkendových kurzov, pričom každý z nich je zameraný na jednu oblasť médií. Termín na podanie prihlášok na daný ročník je zväčša v októbri.   Poplatok za jeden kurz je 20 €.  

Viac info
Film, video, kniha

Ťažký týždeň s J.Gorduličom

Novinky zo slovenskej politiky v najsarkastickejšom podaní aké si vieš predstaviť.

Viac info
Film, video, kniha

Jeden výdych koňa, Dva hrby ťavy, Tri hlavy draka (M. Mojžiš)

Tri knihy Martina Mojžiša sú zbierkami článkov o vede z týždenníka Týždeň. V nich Martin Mojžiš a jeho kolegovia prinášajú zaujímavým spôsobom sprostredkovaný pohľad na množstvo vecí z mnohých vedných odborov prístupný aj laickej verejnosti. http://www.martinus.sk/?uItem=141491 http://www.martinus.sk/?uItem=190240 http://www.martinus.sk/?uItem=161961

Viac info