The Periodic Table of Videos

YouTube kanál s Bradnym Harranom, ktorý obsahuje poučné videá o každom prvku periodickej tabuľky, ako aj špeciálne epizódy o novinkách vo vede, fascinujúcich molekulách a iných zaujímavostiach zo sveta chémie.

 

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Social Impact Awards

Social Impact Award je medzinárodná súťaž pre mladých ľudí, najmä študentov, ktorí majú nápad ako udržateľnou a inovatívnou cestou riešiť spoločenské a ekologické problémy vo svojom okolí. Súťažia najlepšie nápady v oblasti spoločensky prospešného podnikania.

Viac info
Z iného súdka

Jazyková kaviareň

Goetheho jazykový inštitút usporadúva každú stredu o 17:30 v bratislavskom KC Dunaj jazykovú kaviareň. Čo to vlastne je? Je to príjemné popoludnie strávené v obklopení cudzokrajných slov a zážitkov, ktoré obohatí tak vašu slovnú zásobu, ako aj ducha. Debatuje sa v NJ, FJ, AJ, CHJ, ŠJ, a PJ.  

Viac info
Film, video, kniha

Eurodesk Slovensko: Ako ti zahraničná stáž ukáže smerovanie v živote

Slovenská študentka prekladateľstva rozpráva, ako sa cez štúdium jazyka a zahraničný pobyt dostala k úplne inej kariére, ktorá ju napĺňa.  

Viac info
Web a blog

Web umenia

Nová stránka Slovenskej národnej galérie ťa ohúri okrem príjemnej grafiky bohatou databázou diel slovenských umelcov v špičkovej kvalite. Vtipné tagy rozhodne pobavia, zaujmú tiež vzťahy medzi jednotlivými osobnosťami (študenti, učitelia, rodina) a vďaka možnosti použiť obrázky na komerčné účely, ti môže do šatníka veľmi jednoducho pribudnúť originálny kúsok s potlačou od tvojho obľúbeného autora.  

Viac info