The Lean Start Up

Jedna z top kníh pre startupistov. Čo robiť a ako manažovať start up, aby nebol prepadák? Zabudni na siahodlhé plány – neustále inovuj, adaptuj a testuj!

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

The Art of electronics

Jedna z najlepších kníh o elektrických obvodoch.  

Viac info
Súťaž

PIKOFYZ

PIKOFYZ je celoslovenská súťaž z fyziky určená pre všetkých šikovných žiakov 7.-9. ročníka základnej školy alebo sekundy až kvarty osemročného gymnázia. Účasť v PIKOFYZe je bezplatná. Najúspešnejší riešitelia majú možnosť zúčastniť sa sústredenia PIKOFYZu. Na sústredení zažiješ nielen pekné fyzikálne pokusy, ale najmä kopec zábavných a netradičných hier. Zároveň stretneš nových kamarátov s podobnými záujmami.

Viac info
Pobyty v zahraničí

Jazykové pobyty EF

Education First. Tak znie heslo tejto cestovnej agentúry, ktorá ponúka, okrem iného, pestrú škálu letných pobytov v zahraničí. Túžiš sa vybrať na očarujúco zelený Nový Zéland, užiť si pláž v Miami, či obzrieť Sagradu Familiu v Barcelone? Môžeš sa zbaliť a vybrať sa na dovolenku ako bežný turista, ale ako aktívny mladý človek určite uprednostníš možnosť vzdelávať sa počas rekreovania v cudzej krajine a rád popracuješ na rozvoji svojich jazykových schopností a aktívnom precvičovaní si jazyka s ostatnými účastníkmi pobytu či lektormi.

Viac info
Sústredenia a semináre

4 Talent Opportunities

4 Talent je iniciatíva britskej televízie Channel 4 zameraná na mladých ľudí (16 rokov a viac), ktorí túžia po kariére v oblasti médií. Najmä počas letných mesiacov ponúka rôzne príležitosti ako workshopy, prednášky či stáže, na ktoré sa môžu záujemcovia prihlásiť trikrát do roka. Videozáznamy z týchto podujatí sú neskôr zverejnené na YouTube kanáli televízie, kde môžeš nájsť okrem iného aj užitočné rady o práci v médiách či rozhovory s osobnosťami Channel 4.   Stáže sú určené len pre uchádzačov, ktorí už absolvovali 4Talent Day, 4Talent Talk alebo inú akciu organizovanú Channel 4. Pracovné miesta sú neplatené, všetky náklady spojené s pobytom vo Veľkej Británii si teda úspešní uchádzači hradia sami. Ako alternatívu k financovaniu odporúčame napríklad grantový program Nadácie Tatra banky Stredoškoláci do sveta. http://4talent.channel4.com/4talent/about-us https://www.youtube.com/user/4Talent

Viac info