The Lean Start Up

Jedna z top kníh pre startupistov. Čo robiť a ako manažovať start up, aby nebol prepadák? Zabudni na siahodlhé plány – neustále inovuj, adaptuj a testuj!

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

BBC Dokumentárne filmy

Rôzne časti biológie predstavené zaujímavým spôsobom v nádhernej vizuálnej forme. Pozri si napríklad: Life (Život), Frozen Planet (Zamrznutá Planéta)   Taktiež odporúčame iné dokumentárne filmy a TV kanály (Prima ZOOM, Discovery Channel, dokumenty na Dvojke)  

Viac info
Film, video, kniha

Muž, ktorý si mýlil manželku s klobúkom (O. Sacks)

Súbor 24 živých a pútavých esejí neurológa, ktorý opisuje príbehy svojich pacientov s neurologickými poruchami – napríklad ľudí, ktorí stratili spomienky a s nimi svoju minulosť a život, ľudí, ktorí nie sú schopní rozoznávať tváre svojich blízkych, ľudí s postihnutím, ktorí majú zvláštne umelecké či matematické nadanie.  

Viac info
Film, video, kniha

Surely You’re Joking, Mr. Feynman! (R. Feynaman, R. Leighton, E. Hutchings, A. Hibbs)

Kniha Surely You're Joking, Mr. Feynman je kolekciou vtipných spomienok a zážitkov jedného z najvýznamnejších fyzikov 20. storočia. Niektoré z príbehy zachytávajú Feynmanovu fascináciu v otváraní trezorov, učení sa nových jazykov, iné zachytávajú jeho prácu na Projekte Manhattan, počas ktorého zomrela jeho prvá žena, jeho kritiky vyučovania vedy v Brazílii, či vrátane jeho nervóznej prezentácie jeho diplomovej práce a iných  

Viac info
Film, video, kniha

Inheritance of Rome (Ch. Wickham)

Štúdia o tom, že po páde Ríma nenastala tak temná doba, ako nás o tom renesanční vzdelanci presvedčili, ale že celé Stredozemie, od západu, cez moslimský juh, až po východ, vlastne prevzalo od Rimanov veľmi veľa vecí a stali sa ich prirodzenými nasledovníkmi. Je to ukážkou toho, ako sa historici snažia meniť naše chápanie minulosti, ktoré je často založené na záveroch historikov, ktorí písali pred desiatkami či dokonca stovkami rokov.  

Viac info