The Economist

The Economist patrí medzi najprestížnejšie médiá zaoberajúce sa svetom ekonomiky a financií. Jeho čítaním si nielen zlepšíš obzory, ale aj angličtinu, ktorá je v prípade The Economistu na naozaj dobrej úrovni.

 

Online študentské predplatné je od €2.59 do €2.75 na týždeň.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

BBC – History Cold Case

V tomto dokumentárnom seriály z dielne BBC sa v každom diely pokúša tím historikov rozlúštiť nejakú záhadu súvisiacu s nájdenými ľudskými pozostatkami. Je dobrým mixom medzi krimi a historickým žánrom, obzvlášť keďže je to jeden z mála seriálov, kde vidieť, ako historici pracujú a aké technológie využívajú.  

Viac info
LEAF

Webinár: Rozbehni svoj nápad s Jurajom Kováčom

Máš nápad na vlastný biznis? Pred tým, ako sa pustíš do jeho realizácie si najprv otestuj, či vôbec stojí za to.  Ako na to – lacno a  bez rizika – ti prezradí Juraj Kováč z rozbehnisa.sk  

Viac info
Web a blog

Coursera

Online kurzy v oblasti ekonomiky, prevažne zdarma, kde si každý príde na svoje (od osobných financií, cez ekonometriu až po mikro a makro ekonomiku). https://www.coursera.org/course/corpfinance https://www.coursera.org/course/gametheory https://www.coursera.org/course/steinmicro

Viac info
Film, video, kniha

O tom, ako sa z obyčajných ľudí stanú monštrá

...alebo hrdinovia. Zimbardo je legendárny psychológ, ktorý urobil experimenty, v ktorých ukázal aké vieme byť monštrá, ale aj hrdinovia.

Viac info