The Economist

The Economist patrí medzi najprestížnejšie médiá zaoberajúce sa svetom ekonomiky a financií. Jeho čítaním si nielen zlepšíš obzory, ale aj angličtinu, ktorá je v prípade The Economistu na naozaj dobrej úrovni.

 

Online študentské predplatné je od €2.59 do €2.75 na týždeň.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Genetic Engineering Will Change Everything Forever

Pozri si vzrušujúci šestnásťminútový výlet do budúcnosti medicíny a genetického inžinierstva.

Viac info
Film, video, kniha

Smrteľnosť

Americký chirirg Atul Gwande píše o téme, na ktorú by moderná medicína najradšej zabudla: o smrti. Prečítaj si pútavú a citlivú knihu o modernom prežívaní smrteľnosti - o tom, aké je to byť bytosťami, ktoré starnú a umierajú.

Viac info
Dobrovoľníctvo

Kláštorisko

Vykopávky bývalého kláštora kartuziánov v Slovenskom raji pod vedením archeológa doc. Michala Slivku, sú dobrou šancou na získanie archeologických i životných skúseností. Na Kláštorisku prebieha sústavný archeologický výskum a dobrovoľníci z celého sveta sa snažia počas letných prázdnin (júl – august) pomôcť obnoviť túto nádhernú pamiatku v čarovnom prostredí neporušenej prírody. http://www.klastorisko.sk/ https://www.facebook.com/Klastorisko http://www.lupca.sk/?sub=75 http://www.csfd.cz/film/358034-klastorisko/

Viac info
Súťaž

Bankomat nápadov

Zapoj sa s kamošom alebo kamoškou do súťaže pre základné aj stredné školy, ktorú organizuje Junior Achievement Slovensko. Dostanete ekonomický alebo business problém a vašou úlohou bude navrhnúť jeho riešenie. Stretnete super zaujímavých manažérov, ktorí vám povedia svoj názor na vašu prácu. Top teamy čaká finále v Bratislave.  

Viac info