The Consumer’s Good Chemical Guide (J. Emsley)

Chémia domácnosti – Emsley ukazuje chémiu využívanú v bežnom živote, to, ako nám chémia pomáha udržiavať svet okolo nás čistý a zdravý. Autor taktiež predostiera otázky bezpečnosti liekov a produktov využívaných v domácnosti.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Pobyty v zahraničí

Yale Young Global Scholars

Jedinečná možnosť zažiť počas dvoch týždňov študentský život na jednej z najlepších univerzít sveta. Prednášky a semináre s renomovanými profesormi a najtalentovanejšími rovesníkmi z celého sveta. Študenti programu ‘Law, Politics and Economics’ diskutujú a získavajú vedomosti o témach ako občianske práva, demokratické inštitúcie, regulácia trhu, či sloboda prejavu a spoločne hľadajú potenciálne riešenia dôležitých spoločenských problémov.  

Viac info
Súťaž

IQ olympiáda

Súťaž v riešení logických úloh pre druhý stupeň ZŠ organizovaná organizáciou Mensa Slovensko. A parádny tábor pre šikovné hlavičky.

Viac info
Film, video, kniha

Rain Man

Ak ste ešte nestretli človeka s autizmom, Dustin Hoffman ho v tomto filme zahral excelentne (aj keď nie všetci ľudia s autizmom majú výnimočné schopnosti).  

Viac info
Web a blog

Phys.org

Phys.org je internetový portál odkazujúci na práve publikované vedecké články v serióznych časopisoch. Obsah článkov a ich význam pre budúce aplikácie je tu zhrnutý prístupným spôsobom aj pre stredoškoláka, vďaka čomu máš taktiež možnosť vidieť ako sa posúva okraj poznania ľudstva.  

Viac info