TEDx Bratislava

AJ Bratislava má svoj TEDx. Prídi sa pozrieť na najznámejšiu neziskovú konferenciu na Slovensku a vypočuj si veľa myšlienok hodných šírenia – prvý júlový víkend v Slovensko márodnom divadle!

 

Home

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Mearsheimer vs. Nye: O vzostupe Číny

Krátky dokumentárny film Billa Callahana (LSE) o pohľade dvoch svetoznámych teoretikov medzinárodných vzťahov na rastúcu ázijskú veľmoc.  

Viac info
Pobyty v zahraničí

BBC – Work Experience Scheme

Zaujíma ťa televízia? Rádio? Chceš pracovať v spravodajstve, žurnalistike alebo sa radšej pozrieť na organizačnú a biznis zložku vysielacej spoločnosti? BBC Work Experience Scheme je jedinečný projekt pre tých, ktorí si chcú prácu v médiách vyskúšať na vlastnej koži. Britská BBC ponúka túto príležitosť štyrikrát do roka, možnosť prihlásiť sa trvá vždy dva týždne. Stáže sú primárne určené pre ľudí vo veku od 18 rokov, no niektoré sú vhodné aj pre mladších kandidátov (14-17 rokov).   Stáže sú neplatené, všetky náklady spojené s pobytom vo Veľkej Británii si teda úspešní uchádzači hradia sami. Ako alternatívu k financovaniu odporúčame napríklad grantový program Nadácie Tatra banky Stredoškoláci do sveta.   Prihlášky na stáže v januári, februári a marci sa otvárajú v novembri.  

Viac info
Súťaž

Bystrická improliga

Súťaž v divadelnej improvizácii zameraná na SŠ v Banskobystrickom kraji. Princíp súťaže je založený na čo najvýstižnejšom a pokiaľ možno aj najvtipnejšom vyjadrení zadaných tém a úloh divadelnými výrazovými prostriedkami.  

Viac info
Film, video, kniha

Faidón (Platón)

Faidón je jedno zo základných diel o ľudskej duši. Existuje? Umiera? Mení sa? A aká vlastne je? Sokrates a jeho priatelia o týchto otázkach vášnivo debatujú. Neuveríš, že ide o dielo napísané pred 2300 rokmi, tak moderne pôsobí.  

Viac info