TalentGuide

TalentGuide je mentoringový program, ktorý ťa prepojí s úspešnými vysokoškolákmi a mladými profesionálmi. Ak študuješ na strednej škole, chceš pracovať na svojom rozvoji a rád by si spoznal názor staršieho, skúsenejšieho človeka na svoje ciele a aktivity, zapoj sa do TalentGuide a hľadaj odpovede v priateľskom dialógu s mentorom. Piati vybraní študenti získajú v rámci programu aj štipendium na top letné rozvojové programy v zahraničí.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Odsud až do nekonečna (I. Stewart)

Odsud až do nekonečna je krátkym sprievodcom modernou matematikou. Ian Stewart píše o významných matematických problémoch, pričom niektoré z nich nie sú vyriešené dodnes.  

Viac info
Film, video, kniha

TED – Media with meaning

Tento TED playlist obsahuje talks so skvelými speakermi a profesionálmi v mediálnej oblasti. Rozoberajú problematiku morálnej zodpovednosti médií, odpovedajú na otázku, prečo svet potrebuje WikiLeaks, vravia o zbytočnosti dnešných titulkov a aj o tom, ako môže obyčajná ceruzka meniť svet.  

Viac info
Web a blog

Arduino

Arduino je príklad elektronickej stavebnice s programovateľným mikrokontrolérom. Je to open-source platforma pre jednoduchý návrh a vývoj elektronických programovateľných zariadení. Je vhodná pre rýchle prototypovanie hračiek, zariadení a ovládacích a regulačných aplikácií. Vyskúšaj si postaviť a naprogramovať vlastného robota!  

Viac info
Súťaž

Muzikomat

Československý Muzikomat je šancou pre všetky začínajúce kapely, ktoré túžia po zviditeľnení sa a nových fanúšikoch. Ak sa tvojej kapele podarí uspieť v internetovom hlasovaní, okrem finančnej prémie získaš možnosť zahrať si na vystúpení v Čechách aj na Slovensku.  

Viac info