TalentGuide

TalentGuide je mentoringový program, ktorý ťa prepojí s úspešnými vysokoškolákmi a mladými profesionálmi. Ak študuješ na strednej škole, chceš pracovať na svojom rozvoji a rád by si spoznal názor staršieho, skúsenejšieho človeka na svoje ciele a aktivity, zapoj sa do TalentGuide a hľadaj odpovede v priateľskom dialógu s mentorom. Piati vybraní študenti získajú v rámci programu aj štipendium na top letné rozvojové programy v zahraničí.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Genie, tajomstvo divokého života

Silný dokument o živote dievčatka, ktorému bolo odopreté naučiť sa jazyk od malička. Život Genie sa tak stal krutým lingvistickým ale aj psychologickým experimentom.  

Viac info
Súťaž

TriKS

Tréning v rýchlosti seminára iKS alebo TriKS je online súťaž v rýchlom riešení už pomerne náročných matematických úloh na čas, pričom sa rieši online. Je skutočným orieškom pre tých najlepších matematikov, ktorým predstava nevyriešeného matematického problému nedá v noci spávať.  

Viac info
Film, video, kniha

Ako zabiť vtáčika

V Americkej Alabame v 30. rokoch je všade rasizmus. Biely právnik sa postaví na obranu černocha krivo obvineného zo znásilnenia. Pevná morálka a viera v právo a spravodlivosť mu dodávajú odvahu bojovať za to, čo je správne, aj keď sú všetci proti nemu.

Viac info
Pobyty v zahraničí

Letný transatlantický seminár Benjamína Franklina

Cieľom tohto programu je rozvíjať a upevňovať vzťahy medzi americkou a európskou mládežou a vytvárať skupinu mladých lídrov, ktorí budú rozširovať svoje vedomosti a skúsenosti medzi svojimi rovesníkmi. Ak ťa láka byť medzi rozhodujúcimi osobnosťami v tvojej škole, či krajine, určite sa ti zídu poznatky a kontakty z tohto zahraničného programu.   Pozor, nepremeškaj deadline na prihlášky, ktorý je väčšinou už vo februári.  

Viac info