Tábor mladých matematikov

Tábor mladých matematikov je určený pre budúcich žiakov 7. ročníka ZŠ (sekundy) až 2. ročníka SŠ (sexty). Program obsahuje prevažne zážitkové a športové aktivity. Okrem nich sa však stretneš aj s matematikou vo veľmi zaujímavej podobe, ktorá má ďaleko od tej školskej.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Vesmír: 50 myšlienok, ktoré by ste mali poznať

Skvelá kniha pre všetkých milovníkov vedy a vesmíru.

Viac info
Súťaž

Junior Internet

Junior Internet je súťažná konferencia, ktorá ponúka odrazový mostík pre začínajúcich webových programátorov, grafikov a dizajnérov, programátor mobilných aplikácií a blogerov. Na podujatí mladí nadšenci predstavujú svoje projekty a ďalšie vízie skúseným odborníkom v úlohách porotcov a prednášajúcich. Prihlásiť sa môžu žiaci ZŠ aj SŠ, ktorí tvoria na webe :) čakajú na nich skúsenosti, kontakty, možnosť prezentovať svoju tvorbu, hovoriť s ľuďmi z online sveta naživo. Berieme všetko: blogy, video blogy, weby, appky, texty, grafické práce, online dizajn... http://www.juniorinternet.sk/

Viac info
Web a blog

BBC Future

Zaujímavosti zo sveta nových technológií.  

Viac info
Film, video, kniha

Fyzika priestoročasu (E. Taylor, J. Wheeler)

Fyzika priestoročasu je učebnicou jedných z najlepších fyzikov 20. storočia zaoberajúcich sa teóriou relativity. Ich nadhľad a roky pedagogických skúseností sa preniesli do tejto knihy, v ktorej jednoduchým, unikátnym a aj stredoškolákom prístupným spôsobom prinášajú základný prehľad princípov špeciálnej teórie relativity. Od svojho vydania zostáva Fyzika priestoročasu najdostupnejším a najprehľadnejším úvodom do špeciálnej teórie relativity.  

Viac info