SuperFreakonomics (S. Levitt)

Superfreakonomics znovu spochybňuje spôsob, ako premýšľame, a skúma skrytú stranu všetkého s otázkami ako : Prečo sú doktori tak zlý v umývaní rúk? Prečo by si mal samovražedný terorista kúpiť životnú poistku? Ako zabrániť tomu, aby vám dom neodniesol hurikán? Čo majú hurikány, infarkty a smrti na diaľniciach spoločného? Majú ľudia prirodzene sklony k altruizmu alebo k sebectvu? Ako môžeme najúčinnejšie zastaviť skleníkový efekt? Knihu môžeš nájsť preloženú aj do slovenčiny.

http://www.martinus.sk/?uItem=115220

http://www.amazon.com/SuperFreakonomics-Cooling-Patriotic-Prostitutes-Insurance/dp/0060889586

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Why the West Rules For Now -The Patterns of History, and What They Reveal about the Future (I. Morris)

Ian Morris sa podobne ako Niall Ferguson vo svojej knihe snaží o vysvetlenie historickej dominancie Západu vo svetovom dianí. Odporúčame prečítať si obe tieto knihy a porovnať ich rôzny prístup k veci a závery.  

Viac info
Film, video, kniha

Sketches of Frank Gehry

Ako tvorí Frank Gehry? Pohľad predstaví kanceláriu a procesy stojace za takými budovami ako Guggenheimovo múzeum v Bilbao a „tancujúci dom“ v Prahe.  

Viac info
Klub, krúžok, kurz

Klub Investorov

Projekt vedený študentmi Masarykovej a Karlovej univerzity je zaujímavá možnosť, ako sa neformálne vzdelávať vo svete investícií a tradingu. Prostredníctvom rôznych prednášok, spoločenských akcií a seminárov môžete spoznať veľa ľudí so záujmami podobnými vašim, a vo vyššom veku aj dostať svoju prvú prácu.  

Viac info
Film, video, kniha

Page One: Inside The New York Times

Dokument ti ponúkne pohľad priamo do srdca jedného z najvýznamnejších amerických denníkov. Ukáže ti novinárov pri práci a na konkrétnych situáciách a portrétoch výrazných osobností vykreslí kontext súčasných médií.   Snímok prináša svedectvo o premenách, ktorými mediálny priemysel pod tlakom všadeprítomného internetu prechádza. Times hľadá cestu medzi čo najrýchlejším šírením informácií a snahou prinášať správy podložené overenými faktami a kritickými analýzami. Filmom sa vinie otázka, akú rolu v týchto turbulentných časoch vlastne médiá zohrávajú a ako by ich pôsobenie malo vyzerať v budúcnosti.  

Viac info