UNIMAK: Ako na univerzitné štúdium v zahaničí

Výber vysokej školy bude patriť popri maturitách k najdôležitejším momentom tvojho posledného ročníka na strednej. Okrem štúdia doma či v Čechách máš však otvorené dvere aj do celého sveta.

Ak ťa láka zahraničie, je potrebné si zháňať informácie čo najskôr. Jednou z možností je skvelo spracovaná stránka Unimak od slovenských a českých vysokoškolákov študujúcich na zahraničných školách, ktorí ti s radosťou poskytnú dôležité informácie a možno aj pomôžu dostať sa na tvoju vysnívanú univerzitu. Prihlasovací proces na zahraničné univerzity sa jemne odlišuje od toho českého a slovenského a vyžaduje omnoho viac dokumentov, ako aj záujem zo strany študenta. Práve na stránkach Unimaku nájdeš kopu užitočných rád, napríklad, ako správne napísať motivačný list, alebo aké možnosti financovania štúdia sú dostupné pre slovenských a českých študentov.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Bill Nye, The Science Guy

Chlapík, ktorý si dal záväzok spopularizovať vedu stredoškolákom. Celé epizódy jeho televízneho programu sú dostupné na webe a sú robené veľmi interaktívnym spôsobom. http://billnye.com/#home https://www.youtube.com/channel/UColN58kpynlKsuF7myh-79Q  

Viac info
Súťaž

Fyzikálny Korešpondenčný Seminár (FKS)

Fyzikálny korešpondenčný seminár je súťaž s vyše 30-ročnou tradíciou. Súťažiaci v nej riešia neštandardné fyzikálne úlohy, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ťažko, napr: „Ako sa zmení dĺžka dňa, ak na jeseň opadá všetko lístie zo stromov?“, no v skutočnosti sú vyriešiteľné na stredoškolskej úrovni. Súťaž, ako názov napovedá, prebieha korešpondenčnou formou. Súťažiaci svoje riešenia pošlú poštou alebo elektronicky. Opravené riešenia obsahujú cennú spätnú väzbu, vďaka ktorej môže každý riešiteľ napredovať vlastným tempom. Najlepší 36 riešitelia sú každý polrok pozvaní na týždňové sústredenie, kde na nich okrem množstva novej fyziky čaká aj zážitkový program. Bývalí riešitelia FKS študovali alebo pôsobia na popredných univerzitách v zahraničí.  

Viac info
Film, video, kniha

Sedlácka Prvá Pomoc

Neuveriteľne vtipné videá od Baštrnga, ktoré ťa naučia, ako na prvú pomoc s nadhľadom!  TOP of the TOP :)

Viac info
Web a blog

Blog Paula Krugmana

Paul Krugman je komentátor New York Times a nositeľ Nobelovej ceny 2008.  

Viac info