UNIMAK: Ako na univerzitné štúdium v zahaničí

Výber vysokej školy bude patriť popri maturitách k najdôležitejším momentom tvojho posledného ročníka na strednej. Okrem štúdia doma či v Čechách máš však otvorené dvere aj do celého sveta.

Ak ťa láka zahraničie, je potrebné si zháňať informácie čo najskôr. Jednou z možností je skvelo spracovaná stránka Unimak od slovenských a českých vysokoškolákov študujúcich na zahraničných školách, ktorí ti s radosťou poskytnú dôležité informácie a možno aj pomôžu dostať sa na tvoju vysnívanú univerzitu. Prihlasovací proces na zahraničné univerzity sa jemne odlišuje od toho českého a slovenského a vyžaduje omnoho viac dokumentov, ako aj záujem zo strany študenta. Práve na stránkach Unimaku nájdeš kopu užitočných rád, napríklad, ako správne napísať motivačný list, alebo aké možnosti financovania štúdia sú dostupné pre slovenských a českých študentov.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Artyčok.tv

Audiovizuálne o súčasnom umení! Artyčok TV je naplnená aktuálnymi reportážami z výstav, profilmi a prednáškami teoretikov a umelcov. Preskúmaním tohto webu sa dozvieš z prvej ruky, aké sú možnosti uplatnenia v umeleckom svete.  :)

Viac info
Súťaž

Original English Prose And Poetry Competition

Táto medzinárodná súťaž v písaní poézie a prózy v anglickom jazyku je určená pre všetkých šikovných študentov, ktorí dokážu skĺbiť svoju originálnu fantáziu a dobré jazykové schopnosti. Vyhodnotenie súťaže je doplnené o kreatívny workshop so zahraničnými lektormi z Bilingválneho gymnázia C.S.Lewisa.  

Viac info
Film, video, kniha

Struktura vědeckých revolucí (T. Kuhn)

Jedna z najpredávanejších filozofických kníh napísaná pútavým štýlom nás pozýva rozmýšľať o vede a o tom, či existuje niečo ako vedecký pokrok.  

Viac info
Film, video, kniha

The Linguistic Genius of Babies

Toto video vám pomôže pochopiť úžasné schopnosti detského mozgu, ktorý sa začína učiť jazyk.  

Viac info