UNIMAK: Ako na univerzitné štúdium v zahaničí

Výber vysokej školy bude patriť popri maturitách k najdôležitejším momentom tvojho posledného ročníka na strednej. Okrem štúdia doma či v Čechách máš však otvorené dvere aj do celého sveta.

Ak ťa láka zahraničie, je potrebné si zháňať informácie čo najskôr. Jednou z možností je skvelo spracovaná stránka Unimak od slovenských a českých vysokoškolákov študujúcich na zahraničných školách, ktorí ti s radosťou poskytnú dôležité informácie a možno aj pomôžu dostať sa na tvoju vysnívanú univerzitu. Prihlasovací proces na zahraničné univerzity sa jemne odlišuje od toho českého a slovenského a vyžaduje omnoho viac dokumentov, ako aj záujem zo strany študenta. Práve na stránkach Unimaku nájdeš kopu užitočných rád, napríklad, ako správne napísať motivačný list, alebo aké možnosti financovania štúdia sú dostupné pre slovenských a českých študentov.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

The Worldly Philosophers (L. Heilbroner)

Kniha ponúka veľmi pútavou formou náhľad do života, čias a myšlienok veľkých ekonomických mysliteľov.  

Viac info
Film, video, kniha

Klasické diela psychológie

Čítať si o teóriách psychológov z učebníc je fajn, ale nič nenahradí čítanie diel samotných autorov. Prečítať si knihu od Fromma, Maslowa alebo Freuda ti pomôže odhaliť, ako títo klasici psychológie mysleli, akí boli pozorní a poctiví myslitelia, a ako sa ich zážitky a skúsenosti pretavili v ich teórie.  

Viac info
Film, video, kniha

The Undercover Economist (T. Harford)

Brilantné vysvetlenie, ako rozmýšľajú korporácie pri komunikácii so zákazníkmi, aby ich presvedčili zaplatiť čo najviac, prečo globalizácia nie je zlá a ako sa Čína stala svetovou ekonomickou veľmocou. Môžeš si prečítať anglický originál alebo český preklad.  

Viac info
Film, video, kniha

Last Year at Marienbad

Vysoko formalizované veľdielo je spoluprácou francúzskeho režiséra Alaina Resnaisa so scenáristom Alainom Robbe-Grilletom. Obaja sa zhodli dosiahnuť snovú štruktúru, prepletený dej a neostrú hranicu medzi filmovou realitou a fikciou.  

Viac info