Steve Jobs (W. Isaacson)

Táto kniha pútavo a príbehovo zachytáva život jednej z najvýznamnejších a najkontroverznejších osobností Silicon Valley.

 

  • Hodnotenie:

Nie je možné pridávať komentáre.

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Sofia

Sofia je esejistická súťaž vo filozofii pre stredné školy, ktorú organizuje Kolégium Antona Neuwirtha. Každý rok vyhlasuje tím Sofie jednu provokatívnu otázku, na ktorú treba odpovedať v štýle akademickej eseje. Dvadsať finalistov súťaže sa stretne zvyčajne v apríli na finálovom víkende so Sofiou, ktorý pozostáva z interaktívnych seminárov, diskusií, nadväzovania nových priateľstiev a vyhodnotenia súťaže.  

Viac info
Súťaž

FX

FX je špeciálnou kategóriou Fyzikálneho korešpondenčného seminára, ktorého cieľom je pripraviť súťažiacich na medzinárodné fyzikálne súťaže (IYPT, IPhO) ako aj na štúdium na popredných zahraničných univerzitách ako ETH, Oxford, Cambridge, MIT... Riešenia úloh môžu súťažiaci posielať niekoľkokrát, pričom vždy dostanú cennú spätnú väzbu. Svojim charakterom ide o jedinečnú súťaž, ktorá nemá konkurenciu na celom svete.  

Viac info
Film, video, kniha

The Fountainhead

Hoci filmová verzia novely od Ayn Rand z dnešného pohľadu kritického k excesom heroického modernizmu vyznieva až ako karikatúra, keďže je ešte z roku 1949, je fajn pozrieť si boj idealistického architekta o zachovanie vlastnej vízie, integrity a nezávislosti pri tvorbe modernej architektúry. Môže sa stať predzvesťou tvojej skúsenosti.  

Viac info
Web a blog

32 uži­toč­ných nástro­jov na pro­duk­ti­vitu

Internet a moderné technológie nám ponúkajú toľko možností, až sa nám niekedy stáva, že nám čas viac uberajú, než šetria. Presne na toto existuje množstvo šikovných aplikácii, ktoré nájdeš prehľadne zhrnuté v tomto linku.

Viac info