Šťastie na dosah

Ak nemáš nádej, tento film Ti ju dodá. Je o milionárovi, ktorý bol kedysi úplne na dne a nemal ani kde bývať. Nevzdal sa, veril a zabojoval.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Môj architekt

Môj architekt je príbeh umenia a lásky, zrady a odpustenia, v ktorom nemanželský syn legendárneho architekta Louisa Kahna podnikne päťročnú cestu okolo celého sveta aby pochopil svojho už roky mŕtveho otca.  

Viac info
Film, video, kniha

Občan Kane

Tento kultový film je debutom vtedy len 25-ročného Orsona Wellsa. Dej sa sústreďuje okolo osoby tlačového magnáta Charlesa Fostera Kanea, ktorý krátko pred smrťou vysloví iba jedno slovo - „rosebud“ (ružový púčik). Počas celého filmu sa snažíme zistiť význam tohto slova.   Z technického hľadiska bol tento film prelomový. Z deviatich nominácií na Oscara nakoniec získal síce iba jeden za scenár, napriek tomu je však dodnes považovaný za jeden zo skvostov svetovej kinematografie.  

Viac info
Web a blog

Faculty of Medicine

Stránka, ktorá stále pridáva nejaké zaujímavosti z medicíny, či už ide o nejaké nové metódy, výskum, rady pre medikov alebo zaujímavé prípady.

Viac info
Pobyty v zahraničí

Jazykové pobyty EF

Education First. Tak znie heslo tejto cestovnej agentúry, ktorá ponúka, okrem iného, pestrú škálu letných pobytov v zahraničí. Túžiš sa vybrať na očarujúco zelený Nový Zéland, užiť si pláž v Miami, či obzrieť Sagradu Familiu v Barcelone? Môžeš sa zbaliť a vybrať sa na dovolenku ako bežný turista, ale ako aktívny mladý človek určite uprednostníš možnosť vzdelávať sa počas rekreovania v cudzej krajine a rád popracuješ na rozvoji svojich jazykových schopností a aktívnom precvičovaní si jazyka s ostatnými účastníkmi pobytu či lektormi.

Viac info