SREK: Seminár rakúskej ekonónmie

Štvordňový seminár zameraný na ekonómiu v podaní vynikajúcich slovenských a zahraničných lektorov. Prebieha v príjemnom prostredí a v neformálnej atmosfére, ale s pracovným nasadením. Seminár je primárne určený študentom VŠ. Aktuálne štúdium na VŠ ale nie je podmienkou účasti a ak sa chceš posunúť vpred v ekonomickom, kritickom a filozofickom myslení, môžeš to skúsiť aj ty. Znalosť ekonomických základov a angličtiny je však nevyhnutná.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Trenčiansky robotický deň

Zapoj sa do súťaže v robotike pre základné a stredné v školy!  

Viac info
Film, video, kniha

The Truman Show

Film Truman show je apelom proti zneužívaniu človeka médiami a poukazuje na to, aké veľké riziko so sebou prináša ich vplyv a komercializácia. Upozorňuje na posúvanie morálnych hraníc, keď pre zisk dokážu média zničiť ľuďom život ukradnutím súkromia, manipuláciou a upretím práva na slobodné rozhodnutie.  

Viac info
Film, video, kniha

Zločin a trest (F. M. Dostojevskij)

Psychologický záznam o zločine, z ktorého dodnes mrazí na chrbte. Od velikána ruskej literatúry a jedného zo zakladateľov psychologického románu.  

Viac info
Web a blog

TED a YouTube

Vyhľadaj si na weboch TED a YouTube prednášky od popredných profesorov psychológie: Stephen Pinker, Philip Zimbardo, Amy Cuddy a Dan Gilbert http://www.ted.com http://www.youtube.com   Napríklad: Philip Zimbardo - The Psychology of Evil: V tejto TED prednáške Philip Zimbardo, jeden z popredných svetových vedcov-psychológov, vysvetľuje, ktoré psychologické mechanizmy vedu "bežných, normálnych" ľudí k páchaniu surového násilia, ako tieto mechanizmy rozpoznať, a čo to znamená byt hrdinom.  https://www.ted.com/talks/philip_zimbardo_on_the_psychology_of_evil?language=en#t-11094   Robert Sapolsky - Prednáška o depresii na Stanfordskej univerzite: V tejto prednáške prof. Sapolsky vysvetľuje neurobiologické, behaviorálne a psychologické mechanizmy, ktoré sa podieľajú na tvorbe klinickej depresie a úzkostných porúch. https://www.youtube.com/watch?v=NOAgplgTxfc

Viac info