SREK: Seminár rakúskej ekonónmie

Štvordňový seminár zameraný na ekonómiu v podaní vynikajúcich slovenských a zahraničných lektorov. Prebieha v príjemnom prostredí a v neformálnej atmosfére, ale s pracovným nasadením. Seminár je primárne určený študentom VŠ. Aktuálne štúdium na VŠ ale nie je podmienkou účasti a ak sa chceš posunúť vpred v ekonomickom, kritickom a filozofickom myslení, môžeš to skúsiť aj ty. Znalosť ekonomických základov a angličtiny je však nevyhnutná.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Baštrng: Povinné čítanie trochu inak

Vtipné spracovanie povinného čítania od Baštrnga, ktoré si je ľahké zapamätať.

Viac info
Súťaž

Čepan Workshops

Cena Oskára Čepana je určená vizuálnym umelcom a umelkyniam do 40 rokov, patrí do siete prestížnych súťaží YVAA a na Slovensku. Každoročne sa v septembri konajú workshopy s finalistami tejto prestížnej súťaže v štyroch slovenských mestách - Bratislava, Banská Bystrica, Žilina a Košice. Oplatí sa ti tiež navštíviť Čepan Víkend v Košiciach, kde ťa okrem vyhlásenia víťaza čaká bohatý sprievodný program a afterparty.  

Viac info
Film, video, kniha

Berlínsky denník (W. Shirer)

Berlínsky denník je záznam amerického novinára Williama Shirera, ktorý pôsobil ako zahraničný reportér v Európe. Sledoval vzostup nacizmu a prvé roky druhej svetovej vojny. Berlínsky denník vyšiel prvý raz v roku 1941 a okamžite sa stretol s veľkou odozvou. Na jeho základe Američania posudzovali udalosti v Európe. Išlo o ten ideálny prípad, keď sa správny novinár objavil na správnom mieste. Kniha - napísaná novinárom ako očitým svedkom - predstavovala a stále predstavuje jedno z mála diel svojho druhu.  

Viac info
Film, video, kniha

Čo robí slovo skutočným?

Tento TED v angličtine (môžeš si navoliť aj titulky) rozmýšľa nad tým, že ako vieme, že slovo naozaj existuje? Tým, že je v slovníku? Na tieto otázky odpovedá lingvistka, ktorá sa zaoberá históriou jazyka.  

Viac info