SREK: Seminár rakúskej ekonónmie

Štvordňový seminár zameraný na ekonómiu v podaní vynikajúcich slovenských a zahraničných lektorov. Prebieha v príjemnom prostredí a v neformálnej atmosfére, ale s pracovným nasadením. Seminár je primárne určený študentom VŠ. Aktuálne štúdium na VŠ ale nie je podmienkou účasti a ak sa chceš posunúť vpred v ekonomickom, kritickom a filozofickom myslení, môžeš to skúsiť aj ty. Znalosť ekonomických základov a angličtiny je však nevyhnutná.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Moje ľudské práva

Slovenské národné stredisko pre ľudské práva ti ponúka príležitosť zúčastniť sa na súťaži v písaní esejí na viaceré témy súvisiace s ľudskými právami. Chce tým podporiť záujem o tému dodržiavania ľudských práv a o kľúčové otázky multikulturalizmu, rodovej rovnosti, nediskriminácie a práv detí. http://snslp.sk/CCMS/files/SNSLP_s%C3%BA%C5%A5a%C5%BE_eseje-plag%C3%A1t.pdf http://snslp.sk/#page=2419

Viac info
Film, video, kniha

Umělá inteligence 1-6 (V. Mařík a kolektív)

Ako posunúť UI a počítače ďalej, medzi domény zatiaľ rezervované pre ľudí?  

Viac info
Film, video, kniha

Meno ruže, Baudolino, Ostrov včerajšieho dňa, Pražský cintorín (U. Eco)

Umberto Eco je známy taliansky estetik, filozof a spisovateľ, ktorý má na konte veľké množstvo úspešných historických románov. Vzhľadom na svoj široký okruh vedomostí dokáže Eco vo svojich dielach ponúknuť až prekvapivo realistické zobrazenie minulosti a pri čítaní máte skutočne pocit, akoby ste zažívali dejiny tu a teraz, na vlastnej koži. Vďaka jeho románom sa pútavým spôsobom dozviete veľa o histórii, bez toho, aby ste si uvedomovali, že sa vlastne učíte.    

Viac info
Na leto

Art Camp

Medzinárodná letná škola umenia ArtCamp vám umožní stráviť časť leta v kreatívnom a inšpiratívnom prostredí, objaviť či rozvinúť svoj talent, spoznať zaujímavé české aj zahraničné umelecké osobnosti a pripraviť sa na prijímacie skúšky na umelecké vysoké školy. Záujemci si môžu vybrať kombináciu a dĺžku kurzov (napr. Ilustrácia, Fashion design, Fotografia, Grafický design, 3D modelovanie, Design interiéru, Šperk, Kresba, Maľba, Knižná väzba apod.).  

Viac info