Social Impact Awards

Social Impact Award je medzinárodná súťaž pre mladých ľudí, najmä študentov, ktorí majú nápad ako udržateľnou a inovatívnou cestou riešiť spoločenské a ekologické problémy vo svojom okolí. Súťažia najlepšie nápady v oblasti spoločensky prospešného podnikania.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Sústredenia a semináre

Seminár MATIK

Seminár MATIK je korešpondenčná matematická súťaž určená žiakom siedmeho až deviateho ročníka základných škôl (resp. sekundy až kvarty osemročných gymnázií). Každý školský rok čakajú na riešiteľov dva semestre, v ktorých dostanú zadania dvoch sérií príkladov. Tí najlepší potom zažijú 6-dňové sústredenie plné matematiky, ale aj zábavy. Sústredenia na konci semestrov majú byť pre deti odmenou a zároveň motiváciou pokračovať v riešení matematických seminárov.

Viac info
Z iného súdka

Poď na výlet a pomôž prírode

OZ Koza robí pravidelné zaujímavé brigády a výlety pre mladých po Bielych Karpatoch. Výskušaj a spoznaj nových ľudí, čo majú radi prírodu a radi pomáhajú.

Viac info
Z iného súdka

Mini-Erazmus

Projekt, ktorý umožňuje stredoškolákom vo veku 16-18 rokov vyskúšať si vysokoškolské prostredie na Slovensku na 1 týždeň ešte predtým, než si podajú prihlášku. Má dva turnusy (jesenný a jarný).  

Viac info
Film, video, kniha

Berlínsky denník (W. Shirer)

Berlínsky denník je záznam amerického novinára Williama Shirera, ktorý pôsobil ako zahraničný reportér v Európe. Sledoval vzostup nacizmu a prvé roky druhej svetovej vojny. Berlínsky denník vyšiel prvý raz v roku 1941 a okamžite sa stretol s veľkou odozvou. Na jeho základe Američania posudzovali udalosti v Európe. Išlo o ten ideálny prípad, keď sa správny novinár objavil na správnom mieste. Kniha - napísaná novinárom ako očitým svedkom - predstavovala a stále predstavuje jedno z mála diel svojho druhu.  

Viac info