Social Impact Awards

Social Impact Award je medzinárodná súťaž pre mladých ľudí, najmä študentov, ktorí majú nápad ako udržateľnou a inovatívnou cestou riešiť spoločenské a ekologické problémy vo svojom okolí. Súťažia najlepšie nápady v oblasti spoločensky prospešného podnikania.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Freakonomics (S. Levitt)

Je nebezpečnejšia strelná zbraň alebo záhradný bazén? Aký vplyv majú rodičia na to, čo sa z nás stane? Prečo drogoví díleri zostávajú tak dlho žiť u svojich matiek? Čo majú spoločné učitelia so zápasníkmi sumo? Prečo tak prudko klesol počet členov Ku Klux Klanu a aký dopad na životnú kariéru vášho dieťaťa má meno, ktoré mu dáte? To sú len niektoré otázky, ktoré si kladú autori Freakonomics, aby prišli s nečakanými odpoveďami vyvracajúcimi konvenčné očakávania.

Viac info
Film, video, kniha

Architektúra na Slovensku (H. Moravčíková)

Táto publikácia by čitateľovi chcela po prvý raz ponúknuť pohľad na príbeh architektúry na území Slovenska a na skvelé hodnoty nášho architektonického dedičstva. Kniha pozostáva z osemnástich, viac-menej chronologicky usporiadaných kapitol. Tie zachytávajú architektúru ako súčasť historického vývoja na území Slovenska, ale pritom odrážajú aj tradičné slohové nazeranie na architektúru a súčasne reagujú aj na špecifické historické a spoločenské situácie, ktoré podmienili dianie v tejto oblasti.  

Viac info
Z iného súdka

Cena Oskara Čepana

Cena Oskára Čepana je určená vizuálnym umelcom a umelkyniam do 40 rokov, patrí do siete prestížnych súťaží YVAA a na Slovensku. Každoročne sa v septembri konajú workshopy s finalistami tejto prestížnej súťaže v štyroch slovenských mestách - Bratislava, Banská Bystrica, Žilina a Košice. Oplatí sa ti tiež navštíviť Čepan Víkend v Košiciach, kde ťa okrem vyhlásenia víťaza čaká bohatý sprievodný program a afterparty.  

Viac info
Web a blog

Medicínske blogy

Ak chceš ísť na medicínu, dobrý obrázok si vieš spraviť vďaka blogom. Okrem užitočných rád k prijímačkám a prvému ročníku ti priblížia napríklad systém výučby na jednotlivých fakultách. LF MU: http://odhodlanamedicka.blogspot.com/ http://zezivotamedicky.blogspot.com/ 1. LF UK Praha: http://medickysrdcem.blogspot.com/ 2. LF UK Praha: http://medi-novicka.blogspot.com/ LFP: http://omylemmedikem.blogspot.com/ LFHK: http://jednounohouvprusvihu.blog.cz/ http://medik-hk.blogspot.com/ LF UP: http://jenommedik.blog.cz/ LF UK Bratislava: http://zivot-medicky.blogspot.com/ LF UPJŠ Košice: http://fascinatedmedgirl.blogspot.com/ JLF UK Martin: http://blog-medika.blogspot.com/2015/08/jlf-uk-martin.html

Viac info