Slovenská humanitárna organizácia Magna

Sleduj humanitárnu organizáciu Magna  a dozvieš sa o tom, ako žijú a pracujú lekári v rozvojových krajinách.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

My dinner with Andre

Wallace Shawn a Andre Gregory, očividne hrajúci samých seba, si rozprávajú svoje životné príbehy počas večere v reštaurácii. Gregory, divadelný režisér z NYC, je ten výrečnejší z dvojice. Rozpráva Shawnovi príbehy o svojom zmiznutí, cestovaní okolo sveta a spoznávaní pestrosti spôsobov žitia rozličných ľudí, ako napríklad mnícha balansujúceho so svojím celým telom len na jednom prste. Shawn zaujato počúva, ale spochybňuje hodnotu Gregoryho zdanlivého ignorovania pragmatických aspektov života. Táto filozofická rozprava o živote je na viac ako jedno pozretie, avšak obohatí ťa s každým novým vzhliadnutím.  

Viac info
Na leto

CTY Summer Programs

Letné programy organizované CTY poskytujú možnosť základoškolákom a stredoškolákom z celého sveta ďalej rásť ako aj spoznávať komunitu ľudí z celého sveta, z ktorými môžu zdielať svoje zážitky a neobyčajnú chuť sa vzdelávať. Okrem odborného programu je súčasťou aj zážitkový program.  

Viac info
Web a blog

ARCH

Časopis ARCH® o architektúre a inej kultúre je tradičným periodikom slovenských architektov. ARCH sa venuje predovšetkým recenziám najnovších stavieb na Slovensku a v okolitom zahraničí, prináša informácie a komentáre k aktuálnemu dianiu na architektonickej scéne i v oblasti ostatnej kultúry.  

Viac info
Súťaž

Google Code-in

Súťaž pre stredoškolákov (13-17 ročných) so zameraním na ukážku rôznych prístupov k open-source vývoju.  

Viac info