Slovenská Debatná Asociácia

Nauč sa debatovať! Slovenská debatná asociácia je ideálne miesto, kde môžeš získať cenné skúsenosti do budúcna. Kritické myslenie, kvalitná argumentácia a komunikačné schopnosti sú pre diplomatov (a nielen pre nich) v dnešnom svete úplnou nevyhnutnosťou.

http://www.sda.sk

http://snslp.sk/ – page=2419

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Einstein: Jeho život a vesmír (W. Isaacon)

Walter Isaacon aj v biografii Alberta Einsteina nezaprel svoj neuveriteľný spisovateľský um, a tak nám neuveriteľným spôsobom prináša pohľad do osobného života, jedného z najznámejších géniov od útleho detstva. Walter Isaacon pracoval pri písaní tejto knihy s množstvom osobnej korešpondencie, ale aj rozhovormi s ľuďmi, vďaka čomu má čitateľ možnosť preniknúť do osobného života Alberta Einsteina vrátané jeho osobných problémov, pohľadu na náboženstvo a filozofiu.  

Viac info
Klub, krúžok, kurz

Základná umelecká škola

Pre každého začínajúceho umelca je veľmi dôležité rozvíjať sa, učiť sa nové veci a vytvárať si okolo seba sieť ľudí, s ktorými je zábava tvoriť. Najjednoduchší spôsob, ako získať toto všetko na jednom mieste je prihlásiť sa do niektorej ZUŠ, ktoré ponúkajú širokú ponuku odborov a učiteľov, ktorí ti pomôžu s tvojím umeleckým rastom.  

Viac info
Web a blog

Web Gallery of Art

Prehľadná a komplexná webová galéria umeleckých diel európskych umelcov približne od roku 1000 do 1900. Poteší oko, ale taktiež sa zíde pri tvorbe školských prác.  

Viac info
Súťaž

Štúrovo pero

Ak máš záujem venovať sa v budúcnosti novinárčine, určite neváhaj a zapoj sa do Štúrovho pera. Je to celoslovenská novinárska súťaž s dlhoročnou tradíciou určená pre stredoškolákov a vysokoškolákov, v ktorej môžeš súťažiť či už ako jednotlivec alebo kolektívne za svoj školský časopis.   Vítaným bonusom je dvojdňové vyhodnotenie súťaže, na ktoré sú pozvaní všetci zúčastnení. Pozostáva z rozborových seminárov s porotcami, odborníkmi v slovenskej mediálnej oblasti, ktorí ti ochotne odovzdajú cenné praktické rady na zlepšenie tvojich novinárskych zručností a z besied s inšpiratívnymi osobnosťami spoločenského života, kde získaš priamu skúsenosť ako pružne položiť vhodnú otázku spovedanému.   Uzávierka výberu súťažných prác zo školských kôl je 31. januára a slávnostné dvojdňové vyhodnotenie súťaže sa koná v druhej polovici apríla.  

Viac info