SlavCon

SlavCon je trojdňový festival zameraný na fantasy, históriu a mytológiu. Historická línia festivalu sa sústreďuje predovšetkým na Slovanov, ich zvyky a kultúru a tiež na obdobie stredoveku. Pútavými a zrozumiteľnými, ale zároveň odbornými prednáškami a workshopmi, vám priblíži rôzne éry našej histórie a ich zaujímavosti. Budete mať možnosť vidieť šermiarske súboje, vyskúšate si obliecť zbroj, strieľať z luku, ochutnáte stredoveký chlieb a mnoho iného. Predovšetkým však strávite tri dni v spoločnosti podobne naladených ľudí ako ste vy a budete mať možnosť nájsť si množstvo nových priateľov.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Ohniska napětí ve světě (M. Šlachta)

Kompaktný a stále aktuálny prehľad lokálnych a regionálnych geopolitických konfliktov, ich príčin a perspektív vývoja (Afganistan, Palestína, Irak, Kašmír, predkaukazská a zakaukazská oblasť, Srí Lanka a ďalšie).  

Viac info
Web a blog

freeCodeCamp

Open source komunita pre teba, vďaka ktorej sa naučíš programovať a potom si vyskúšať teóriu na praktických projektoch a konkrétnych zadaniach pre neziskovky. How cool is that? :)   https://www.freecodecamp.com/

Viac info
Web a blog

Začni blogovať či písať do študentského časopisu

Utriediš si myšlienky, donúti ťa to viac čítať o témach, ktoré Ťa zaujímajú, a dá Ti to nový priestor na diskusiu.

Viac info
Web a blog

Periodic Table Game

Interaktívna hra o vlastnostiach prvkov periodickej tabuľky.    

Viac info