Scratch

So Scratchom môžeš programovať svoje vlastné interaktívne príbehy, hry a animácie – a zdieľať svoje výtvory s ostatnými v online komunite.

https://scratch.mit.edu/

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Hlúpi bieli muži (M. Moore)

Michael Moore hodnotí nové storočie a spolu s ním aj veľkú lobistickú skupinu „hlúpych bielych mužov“ pomerne kontroverzne. Kniha je Mooreovým manifestom o trestných činoch a priemernosti. Vyzýva OSN, aby zvrhla Bushovcov, žiada Afroameričanov, aby nad vchody nepriateľsky naladených obchodov zavesili tabule LEN BELOSI a modlí sa, aby senátora Jesseho Helmsa pobozkal muž.  

Viac info
Film, video, kniha

The Periodic Table of Videos

YouTube kanál s Bradnym Harranom, ktorý obsahuje poučné videá o každom prvku periodickej tabuľky, ako aj špeciálne epizódy o novinkách vo vede, fascinujúcich molekulách a iných zaujímavostiach zo sveta chémie.    

Viac info
Web a blog

Phaidon Atlas

Výborná online encyklopédia so širokou škálou budov, obsahujúca ich podrobné informácie, fotografie a často krát aj konštrukčné kresby a detaily.  

Viac info
Sústredenia a semináre

Mediálna škola

Cieľom Mediálnej školy je, aby mladí videli pod povrch médií, vedeli ich správne využívať, ale zároveň boli aj sami tvorcami kvalitného mediálneho obsahu.   Výučba prebieha formou absolvovania 4 samostatných víkendových kurzov, pričom každý z nich je zameraný na jednu oblasť médií. Termín na podanie prihlášok na daný ročník je zväčša v októbri.   Poplatok za jeden kurz je 20 €.  

Viac info