Scratch Match

Scratch Match je medzinárodná programovacia súťaž určená pre dievčatá vo veku od 12 do 16 rokov. Spolu so svojimi kamarátkami si v trojčlenných tímoch vytvoria svoj vlastný “Scratch projekt“ (v programovacom jazyku Scratch).Môže to byť počítačová hra, zábavná animácia, alebo príbeh.

http://scratchmatch.sk/

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Schindlerov zoznam

Schindlerov zoznam je ďalší oceňovaný historický film z réžie Stevena Spielberga, Táto hlboko šokujúca výpoveď o hrôzach holokaustu je založená na skutočných udalostiach a mrazí pri každom pozretí.    

Viac info
Pobyty v zahraničí

Yale Young Global Scholars

Jedinečná možnosť zažiť počas dvoch týždňov študentský život na jednej z najlepších univerzít sveta. Prednášky a semináre s renomovanými profesormi a najtalentovanejšími rovesníkmi z celého sveta.   Študenti programu ‘Law, Politics and Economics’ diskutujú a získavajú vedomosti o témach ako občianske práva, demokratické inštitúcie, regulácia trhu, či sloboda prejavu a spoločne hľadajú potenciálne riešenia dôležitých spoločenských problémov.   Poplatok za program je $5000, avšak je možnosť získať plné štipendium pokrývajúce všetky výdavky okrem cestovných nákladov.  

Viac info
Film, video, kniha

TED – Media with meaning

Tento TED playlist obsahuje talks so skvelými speakermi a profesionálmi v mediálnej oblasti. Rozoberajú problematiku morálnej zodpovednosti médií, odpovedajú na otázku, prečo svet potrebuje WikiLeaks, vravia o zbytočnosti dnešných titulkov a aj o tom, ako môže obyčajná ceruzka meniť svet.  

Viac info
Web a blog

Chémia (Gymnázium Milana Rúfusa v Žiari nad Hronom)

Stránka Gymnázia Milana Rúfusa v Žiari nad Hronom, ktorá je venovaná všetkým, ktorých zaujíma chémia. Môžeš sa na nej inšpirovať príkladmi súťaží, aktivít či projektov, do ktorých sa Gymnázium zapája. Obsahuje taktiež ukážky žiackych prác a linky na zaujímavé webstránky, napr. Chemweb Infovek (http://www.infovek.sk/predmety/chemia/index.php?k=6), obsahujúci ďalšie užitočné linky. http://chemiagymzh.webnode.sk/

Viac info