Scratch Match

Scratch Match je medzinárodná programovacia súťaž určená pre dievčatá vo veku od 12 do 16 rokov. Spolu so svojimi kamarátkami si v trojčlenných tímoch vytvoria svoj vlastný “Scratch projekt“ (v programovacom jazyku Scratch).Môže to byť počítačová hra, zábavná animácia, alebo príbeh.

http://scratchmatch.sk/

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Web a blog

Písanie príbehov na wattpad.com

Ak uvažuješ nad kariérou spisovateľa alebo len rád vypisuješ svoje pocity na papier,tak táto stránka je pre teba ako stvorená.Môžeš sem pridávať svoje príbehy,básne či čokoľvek čo napíšeš a taktiež môžeš čítať príbehy ostatných užívateľov a hodnotiť ich.

Viac info
Film, video, kniha

Civilizácia – Západ a zvyšok sveta (N. Ferguson)

Niall Ferguson v tejto knihe skúma dominanciu Západu vo svetovom dianí. Ponúka zaujímavé úvahy, v ktorých premýšľa nad tým, ako ju možno vnímať v historickom kontexte a tiež v súčasnom geopolitickom dianí.  

Viac info
Film, video, kniha

Brendan a tajomstvo Kellsu (The Secret of Kells)

Animovaný film z írskej produkcie, ktorý prostredníctvom dobrodružstva malého chlapca -mnícha rozpráva príbeh jednej z najvýznamnejších historických pamiatok Írska – Knihy z Kellsu (the Book of Kells). Dozviete sa z neho o tom, ako sa žilo v Írsku v ranom stredoveku. Aj samotná animácia filmu bola inšpirovaná stredovekou kresbou a ornamentálnou výzdobou.    

Viac info
LEAF

Stories Investment Centre

Máš projekt, start-up alebo unikátnu vzdelávaciu príležitosť doma či v zahraničí? Stories Invetment Centre je priebežný grantový program, ktorý ti ponúka  individuálnu podporu pri ich plánovaní alebo finančnú podporu pri ich realizácii. Projekt si môžeš podať kedykoľvek prostredníctvom tohto formuláru.

Viac info