SCOPUS

Najnovšie vedecké poznatky nie len z oblasti inžinierstva.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Na leto

Letná škola filmového jazyka

Ak chceš študovať filmarinu, toto je kurz pre teba. Získaš tu základné poznatky z oblasti scenáristiky, dramaturgie, réžie a postprodukčného spracovania prostriedkami videotechnológií. Zoznámiš sa pritom so základnými žánrovými oblasťami spravodajstva, publicistiky, dokumentárnej tvorby, hranej filmovej a televíznej tvorby. Počas pobytu budeš navyše vytvárať vlastný film/dokument.  

Viac info
Film, video, kniha

Jazyk matematiky (K. Devlin)

Devlinova kniha podáva prehľadný obraz súčasnej matematiky a historického vývoja jej najzaujímavejších oblastí. Zároveň vyzdvihuje jej základné rysy, ktorými sú jednoduchosť, čistota, presnosť a elegancia, zdarne však predkladá aj jej väčšinou prehliadanú stránku - estetickú, intelektuálnu, vizuálnu a akustickú pôsobivosť. Je mnoho knižiek o matematike, ale táto spomedzi nich vyčnieva. Ak sa chceš v skratke dozvedieť, o čom vlastne tá matematika je, tak vrelo odporúčame siahnuť práve po tejto.  

Viac info
Film, video, kniha

Stephen Hawking: Jeho život a dílo (K. Ferguson)

Biografa Stephena Hawkinga ponúka náhľad do mysle jedného z najznámejších fyzikov súčasnosti. Odkrýva nám pohľad do zákulisia jeho geniality, ale aj peripetií jeho osobného života a sprostredkúva nám tak jeho náročný životný príbeh.  

Viac info
Z iného súdka

Získaj prax v tom, čo robíš!

Ponúkni svoje služby na portáloch ako Jaspravim.sk, Fiverr.com alebo Rozbehnimetospolocne.sk. Skutočné zákazky ti pomôžu zlepšiť sa v tom, v čom sa chceš stať majstrom! https://rozbehnimetospolocne.sk/ https://www.jaspravim.sk/ https://www.fiverr.com/

Viac info