Sapiens: Stručná história ľudstva (Yuval Noah Harari)

Autor, Dr. Yuval Noah Harari, v knihe inovatívnym spôsobom približuje verejnosti históriu človeka od prvých ľudí až po súčasnosť. Prepojením poznatkov z biológie, antropológie, paleontológie, histórie či ekonómie zaujímavým spôsobom poukazuje na vývoj ľudskej spoločnosti a na samotný vývoj nášho zmýšľania. Nemenej zaujímavou je taktiež úvaha o budúcnosti, ktorú Harari prezentuje. Aký bude svet v ďalších tisícročiach? Čo stojí za úspešným príbehom nášho druhu? Na tieto a mnohé ďalšie otázky možno nájdete v knihe nečakanú odpoveď.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Support by Michal Truban

Skvelá kniha od úspešného slovenského podnikateľa a triatlonistu Michala Trubana o biznise, startupoch či inováciách. Stojí za prečítanie!

Viac info
Web a blog

Discovere.org

DiscoverE je hlavnou organizáciou, ktorá stojí za týždňom inžinierov, Dnom predstavenia dievčaťa inžinierstvu, Svetovým dňom inžinierstva, Globálnym maratónom a súťažou v budúcom meste. Naše programy a zdroje boli prijaté a prispôsobené jednotlivcami a organizáciami po celom svete.

Naše programy a špeciálne kampane pokrývajú prepracovnú silu a stretávajú sa v bodoch sociálnej zodpovednosti, verejných záležitostí a získavania talentov. Sú veľmi spolupracujúce, predstavujú šírku inžinierstva a sú presvedčivé, ale jednoduché na vykonanie. Táto stratégia umožňuje organizačným partnerom, dobrovoľníkom a pedagógom účinne osloviť milióny študentov, rodičov a mladých dospelých s tým, že inžinieri spolupracujú s inteligentnými, inšpirujúcimi ľuďmi, aby vymysleli, navrhli a vytvorili veci, na ktorých záleží.

 

Viac info
Web a blog

Artyčok.tv

Audiovizuálne o súčasnom umení! Artyčok TV je naplnená aktuálnymi reportážami z výstav, profilmi a prednáškami teoretikov a umelcov. Preskúmaním tohto webu sa dozvieš z prvej ruky, aké sú možnosti uplatnenia v umeleckom svete.  :)

Viac info
Súťaž

PIKOFYZ

PIKOFYZ je celoslovenská súťaž z fyziky určená pre všetkých šikovných žiakov 7.-9. ročníka základnej školy alebo sekundy až kvarty osemročného gymnázia. Účasť v PIKOFYZe je bezplatná. Najúspešnejší riešitelia majú možnosť zúčastniť sa sústredenia. Na sústredení zažiješ nielen pekné fyzikálne pokusy, ale najmä kopec zábavných a netradičných hier. Zároveň stretneš nových kamarátov s podobnými záujmami.

Viac info