Rozbehni sa

Máš nápad a nevieš ako začať? StarteR! Ti ukáže ako rozbehnúť nápad za pár týždňov.

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Quantum Computer in a Nutshell

Film vysvetľuje základné princípy fungovania kvantového počítača, spracovávania dát a ukáže nám inovácie v informatike, ktoré majú potenciál od základu zmeniť vedu.  

Viac info
Z iného súdka

BratMUN

Máš chuť zažiť na vlastnej koži ako prebieha zasadanie OSN? Na čom sa zhodne Hospodárska a sociálna rada v otázke hospodárskeho rastu EÚ v porovnaní s rýchlo sa rozvíjajúcou päticou krajín BRICS? Ako bude prebiehať diskusia Rozvojového programu OSN na tému zapojenia sa súkromných firiem do rozvojovej pomoci?   BratMUN je jednodňová akcia v Bratislave organizované slovenskými študentmi, pričom študenti modelujú zasadanie OSN. Ako ‘delegát’ na BratMUNe budeš zastupovať určitú krajinu a obhajovať jej najlepšie záujmy v jednotlivých výboroch OSN. Získaš tak jedinečnú možnosť prehĺbiť si geo-politické vedomosti a zažiť atmosféru a priebeh rokovaní na najvyššej úrovni.  

Viac info
Film, video, kniha

Architektúra na Slovensku (H. Moravčíková)

Táto publikácia by čitateľovi chcela po prvý raz ponúknuť pohľad na príbeh architektúry na území Slovenska a na skvelé hodnoty nášho architektonického dedičstva. Kniha pozostáva z osemnástich, viac-menej chronologicky usporiadaných kapitol. Tie zachytávajú architektúru ako súčasť historického vývoja na území Slovenska, ale pritom odrážajú aj tradičné slohové nazeranie na architektúru a súčasne reagujú aj na špecifické historické a spoločenské situácie, ktoré podmienili dianie v tejto oblasti.  

Viac info
Web a blog

The Financial Times

Pravidelné čítanie svetového média ako The Financial Times ti pomôže jednak s angličtinou a slovnou zásobou v odbornej terminológii, takisto však hrá kľúčovú rolu v nadobúdaní všeobecného prehľadu v oblasti biznisu, financií a politického diania.   FT ponúka skúšobný 4-týždňový nelimitovaný prístup ku všetkým článkom za €1 a tiež zľavu pre študentov.  

Viac info