Riešky

Riešky sú matematická korešpondenčná súťaž, určená pre nadaných žiakov 5. až 9. ročníka ZŠ a prímy až kvarty 8-ročných gymnázií.  Za rok sú dve série, zimná a letná, v každej sú tri kolá. Zapojíš sa?

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Sústredenia a semináre

SREK: Seminár rakúskej ekonónmie

Štvordňový seminár zameraný na ekonómiu v podaní vynikajúcich slovenských a zahraničných lektorov. Prebieha v príjemnom prostredí a v neformálnej atmosfére, ale s pracovným nasadením. Seminár je primárne určený študentom VŠ. Aktuálne štúdium na VŠ ale nie je podmienkou účasti a ak sa chceš posunúť vpred v ekonomickom, kritickom a filozofickom myslení, môžeš to skúsiť aj ty. Znalosť ekonomických základov a angličtiny je však nevyhnutná.

Viac info
Film, video, kniha

Prednášky z fyziky – 1,2,3 (R. Feynman)

Feynmanove prednášky z fyziky by nemali chýbať v každej knižnici nadšeného študenta fyziky. Napriek tomu, že boli pôvodne písané ako vysokoškolský kurz fyziky, tak sú prístupné aj stredoškolským študentom, ktorým poskytujú perfektný prehľad fyziky a nenahraditeľnú učebnicu, ktorá nemá náhradu. Feynmanove prednášky sú skvelou prípravou na štúdium na vysokej škole, ale taktiež aj na mnohé odborné fyzikálne súťaže. Feynman vo svojich prednáškach kladie dôraz na pochopenie podstaty fyzikálneho problému a nezaťažuje čitateľa zbytočným matematickým formalizmom. Feynmanove prednášky sú klasikou, v ktorých čitateľ môže spoznať neuveriteľný pedagogický talent a schopnosť prednášať jedného z najvýznamnejších fyzikov dvadsiateho storočia. http://www.feynmanlectures.caltech.edu/ http://www.martinus.sk/?uItem=11019

Viac info
Film, video, kniha

Why the West Rules For Now -The Patterns of History, and What They Reveal about the Future (I. Morris)

Ian Morris sa podobne ako Niall Ferguson vo svojej knihe snaží o vysvetlenie historickej dominancie Západu vo svetovom dianí. Odporúčame prečítať si obe tieto knihy a porovnať ich rôzny prístup k veci a závery.  

Viac info
Z iného súdka

MAK (Museum für Angewandte Kunst Wien)

MAK kombinuje svojou expozíciou minulosť so súčasnou tvorbou. Bohatá zbierka podporovaná podujatiami spája kultúru, umenie, dizajn a architektúru.  

Viac info