Riešky

Riešky sú matematická korešpondenčná súťaž, určená pre nadaných žiakov 5. až 9. ročníka ZŠ a prímy až kvarty 8-ročných gymnázií.  Za rok sú dve série, zimná a letná, v každej sú tri kolá. Zapojíš sa?

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Film, video, kniha

Červený trpaslík

Pozri si kultový britský komediálny sci-fi seriál.  

Viac info
Klub, krúžok, kurz

Myslím ekonomicky

Hlavnou metódou učenia je v tomto projekte diskusia. Projekt iniciuje realizáciu pravidelných diskusných klubov. Jednotlivé stretnutia diskusných klubov sú orientované ekonomickými témami. Študenti si prostredníctvom diskusií, diskusných hier, analýzy a interpretácie textov prakticky znázorňujú obsah základných ekonomických pojmov. Vzdelávacia aktivita je pre učiteľov akreditovaná MŠ SR.  

Viac info
Film, video, kniha

Sedlácka Prvá Pomoc

Neuveriteľne vtipné videá od Baštrnga, ktoré ťa naučia, ako na prvú pomoc s nadhľadom!  TOP of the TOP :)

Viac info
Web a blog

Quanta Magazine

Quanta Magazine je špičkový online magazín podporovaný Simons Foundations, nadáciou podporujúcou „základný“ vedecký výskum. Desiatky dlhých a kvalitne napísaných článkov čakajú na dychtivého čitateľa, ktorému priblížia aktuálne myšlienky, nedávne objavy a pokrok v modernej matematike, fyzike, biológii, filozofii a ďalších vedných disciplínach. Čítanie Quanta Magazínu prináša jedinečnú príležitosť ako sa aj šikovný stredoškolák môže dosť k prístupnému zdroju prezentujúcemu najnovšie objavy a pokroky vo vede.  

Viac info