Riešky

Riešky sú matematická korešpondenčná súťaž, určená pre nadaných žiakov 5. až 9. ročníka ZŠ a prímy až kvarty 8-ročných gymnázií.  Za rok sú dve série, zimná a letná, v každej sú tri kolá. Zapojíš sa?

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

G-robot

Zapoj sa do tvorivej celoslovenskej robotickej súťaže pre šikovných základoškolákov v Martine!  

Viac info
Film, video, kniha

The Loudest Voice in the Room (G. Sherman)

Kniha s podtitulom “Ako brilantný Roger Ailes vybudoval Fox News a rozdelil krajinu” je neautorizovanou biografiou vplyvného mediálneho magnáta. Autor jeho príbeh odhaľuje na pozadí kontroverznej histórie Fox News, jednej z najúspešnejších amerických televízií.  

Viac info
Film, video, kniha

Goyove prízraky

Vynikajúci film od režiséra Miloša Formana s hviezdnym obsadením, v ktorom sa dozvieš veľa nielen o španielskom maliarovi Franciscovi Goyovi, ale aj o inkvizícii a vtedajších spoločenských pomeroch.  

Viac info
Web a blog

Novinky z diania vo svete

Pre každého budúceho študenta medzinárodných vzťahov je kľúčové rozširovať si svoje obzory a jazykové schopnosti. Dosiahneš to napríklad tým, že budeš sledovať weby z rôznych krajín, ktoré ti ponúkajú tie najaktuálnejšie informácie o dianí vo svete. Tu je zopár tipov z obrovského množstva zdrojov, ktoré sú voľne dostupné na internete. http://www.bbc.com http://www.ft.com/home/europe http://www.wsj.com/europe http://www.aljazeera.com http://www.lemonde.fr http://www.euronews.com http://www.duelamical.eu  

Viac info