Řeč života (F. Collins)

Autor bol vedúcim projektu “Ľudský genóm”, v tejto knihe vysvetľuje, aké informácie genóm poskytuje a ako s nimi narábať už dnes, na úsvite personalizovanej medicíny.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Sústredenia a semináre

European Architecture Students Assembly

EASA každé leto organizuje letnú školu pre 500 mladých architektov z 50 krajín Európy vždy na inom mieste. V roku 2015 to bolo na Malte. Je to pravidelný dvojtýždňový festival rôznych workshopov, prednášok, sociálnych interakcií a zaujímavých zážitkov. http://easaitalia.altervista.org/ https://en.wikipedia.org/wiki/European_Architecture_Students_Assembly

Viac info
Súťaž

Dumky podvečerné

Dumky podvečerné ponúkajú špecifické kategórie a sú otvorené najrôznejším žánrom tvorby. Nech už sa venuješ písaniu historických poviedok, trubadúrskej lyrike, thrillerom z lekárskeho prostredia či fanfiction, na Dumkách máš dvere otvorené.  

Viac info
Web a blog

Quill: Books before print

Všetko, čo ste vždy chceli vedieť o dejinách kníh pred vynájdením kníhtlače. Túto webovú stránku pripravil holandský historik kníh Erik Kwakkel. Pokiaľ chcete objaviť svet stredovekých rukopisov, odporúčam tiež sledovať jeho twitter a tumblr.  

Viac info
Z iného súdka

Aj Ty v IT

Aj baby patria do IT! Presvedč sa o tom na workshopoch a projektoch iniciatívy Aj Ty v IT. Môžeš sa zapojiť napríklad do mentoringového programu pre stredoškoláčky. Vyber si svoju mentorku a vyskúšaj si život vysokoškoláčky na FIIT STU v Bratislave, FRI Žilinskej univerzity alebo FEI TU Košice!

Viac info