Řeč života (F. Collins)

Autor bol vedúcim projektu “Ľudský genóm”, v tejto knihe vysvetľuje, aké informácie genóm poskytuje a ako s nimi narábať už dnes, na úsvite personalizovanej medicíny.

 

  • Hodnotenie:

Odporúčame aj tieto aktivity

Súťaž

Princeton University Physics Competition

Princeton University Physics Competition je medzinárodná tímová online súťaž, v ktorej musia stredoškolskí študenti počas jedného týždňa vypracovať náročné úlohy z oblastí ako Fyzika tuhých látok alebo Kozmológia. Súťaž je vhodná pre naozaj motivovaných a nadaných študentov fyziky, ktorý plánujú v štúdiu fyziky pokračovať aj na vysokej škole. Už len účasť na tejto súťaži môže byť dôležitým faktorom pri prijímacom procese na špičkové zahraničné univerzity.  

Viac info
Súťaž

Robot Challenge

Robot Challenge je medzinárodná súťaž pre autonómnych robotov. Súťaží sa v kategóriách:  Robot Sumo, Line Follower, Air Race, Humanoid Sprint, Puck Collect a Freestyle. Koná sa vo Viedni.  

Viac info
Film, video, kniha

Rodinná terapia v praxi (J. Prevendárová)

Terapiu a poradenstvo nepotrebujú len ľudia s duševnými problémami, ale napríklad aj celé rodiny, kde sú všetci „zdraví“. V tejto knihe nájdete príbehy ľudí spolu s odbornými postrehmi autorky.  

Viac info
Film, video, kniha

The School of Life

Krátke, pútavé a zábavné videá o filozofii. Dostanú ťa zrozumiteľným obsahom i angličtinou, a tiež hravými animáciami.  

Viac info